
Po wejściu Naszego kraju do Wspólnoty Europejskiej nasze granice zostały otwarte dla zachodnich przedsiębiorców. Dosyć wielu z nich zadecydowało przenieść swój zakład produkcyjny do Polski.
Zakłady te funkcjonują na zasadzie wynajmowania magazynów, hal produkcyjnych. Poszukują lokali o znacznych powierzchniach, częstokroć z zapleczem socjalnym itd. Lokata w hale przemysłowe może być zatem strzałem w dychę (więcej o halach przemysłowych). W Polsce powstają całe strefy ekonomiczno-handlowe lub też ściśle przemysłowe. Tytuł własności gruntu w sąsiedztwie rozwijających się przedsiębiorców zapewni nam nie tylko stałych dzierżawców, ale także skuteczne wykorzystanie ziemi.
Analizy wykazują, że zainteresowanie tego typu usługami jest niezwykle duże i bez ustanku wzrasta. Nie potrzeba dużo, żeby stać się konkurencyjnym na tym rynku. Dobrze jest jednakże zatroszczyć się o zasadnicze funkcjonalności danej hali przemysłowej a także infrastrukturę parceli – bliskość do drogi, podłączenia wodne itd.
Ile kosztuje postawienie hali na dzierżawę? Koszta są rzecz jasna zróżnicowane, zaś przesłanką ostateczną będzie oczywiście wielkość konkretnej hali (informacje o projektowaniu hal magazynowych). Od jej metrażu bowiem, w zestawieniu z lokalizacją a także zasadniczymi funkcjonalnościami zależy ostateczny koszt budowli. Stylistyka samego wykonania ma mniejsze przesłanie, jednak użycie godziwych surowców i dbałość o szczegóły będą dodatkowymi zaletami za wynajmem akurat naszego obiektu.

Szacuje się, iż koszty postawienia hali o wymiarach 15 m x 30 m x 4 m, z blaszanym pokryciem dachu waha się od 270 do 360 tysięcy zł (zobacz ceny stalowej hali). Kalkulując, iż przeciętny koszt najmu podobnego obiektu wynosi w przybliżeniu 8 tys. zł, koszta zainwestowanego kapitału zwrócą się po około 3 latach.
Posiadacze mniejszych wymiarów hal przemysłowych mogą liczyć na czynsz w wysokości paru tys. złotych.