Własność przemysłowa, intelektualna i prawa autorskie – popularna oferta różnych firm

W dzisiejszych czasach nie każde przedsiębiorstwo oraz nie każda firma działa porządnie. Nierzadko spotykamy się dziś choćby z łamaniem praw autorskich albo naruszaniem czyjejś prywatności czy własności w jeszcze inny sposób.

Continue reading “Własność przemysłowa, intelektualna i prawa autorskie – popularna oferta różnych firm” »

Na jakie cele można otrzymać pieniądze z funduszy unijnych?

Odkąd Polska znalazła się w Unii Europejskiej można obserwować różnorodne zmiany zachodzące w kraju. Niektóre osoby to wejście do Unii gorąco chwalą, pozostali dostrzegają niekorzystne strony tego kroku. Nie można jednak ukryć, że pod wieloma względami Polska na tym skorzystała. Kwestia dotyczy głównie funduszy z Unii, które jako sumy bardzo znaczne przeznaczane są na najróżniejsze cele z rozmaitych dziedzin życia. Takie wsparcie dostać mogą zarówno organy i przedsiębiorstwa zarządzane przez państwo, jak i pojedynczy ludzie.

Continue reading “Na jakie cele można otrzymać pieniądze z funduszy unijnych?” »

Przeszkolenie z udzielania pomocy przedmedycznej powinien przejść każdy

Choć nie sądzimy zapewne, że w dniu jutrzejszym będziemy musieli uratować komuś żywot, to prawda jest taka, iż w zupełności nie wiemy co jest w stanie przynieść jutro. Czyli to oznacza, że trzeba sprawdzić swoje zdolności dot. udzielenia pierwszej pomocy.

Continue reading “Przeszkolenie z udzielania pomocy przedmedycznej powinien przejść każdy” »

Czy należy w naszej organizacji zainwestować w doradztwo podatkowe?

Każdy właściciel korporacji doskonale wie, że Polska jest stosunkowo zbiurokratyzowanym krajem. Uregulowanie najprostszej sprawy w urzędach często wymaga od nas przeznaczenia dużej dawki czasu. Przeważnie nasza cierpliwość jest w tamtym czasie narażana na próbę. Dodatkowo osiąganie zysków pieniężnych jest w znaczącej mierze ograniczone przez obiektywnie duże obciążenia podatkowe.

Continue reading “Czy należy w naszej organizacji zainwestować w doradztwo podatkowe?” »