Polowanie na odpowiednią domenę

Cyberprzestrzeń to bez cienia wątpliwości jeden z najważniejszych wynalazków, jakie stworzył człowiek. Internet został światowym medium, na którym miliardy użytkowników rozmawia ze sobą, uzewnętrznia się, uczy się, wymienia opinie. To także największa baza konsumentów, używana z radością przez marki, które chcą penetrować rynki we dzisiejszej, niespokojnej rzeczywistości światowej.

internet
Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl

Marka bez reprezentacji sieciowej szanse na pozyskanie masy konsumentów ma nieduże. To sprawia, że dobre domeny są bardzo pożądane przez firmowych specjalistów od marketingu. A prosto nie jest, gdyż sporo internautów chce zarobić na zajmowaniu chwytliwych domen.

Co to jest domena? To generalnie jest nazwa witryny WWW, zbudowana z kilku segmentów. Z pewnością wszyscy znają jakiś adres sieciowy. W adresie sieciowym jest element, w którym mieści się nazwa witryny oraz odseparowane kropkami skróty. Każdy ten człon to domena innego typu. I tak w przykładowym w adresie słowo „przykład” to nazwa domeny-przedsiębiorstwa, a domena oznacza miejsce funkcjonowania przedsiębiorstwa. Do wykorzystania możliwych jest również mnóstwo domen funkcjonalnych, takich jak domena org. albo prv. Instytucje państwowe zwykle stosują domeny .gov.

To oczywiste, że adres reprezentacji sieciowej musi być zgrabny, aby klient potrafił ją szybko sobie przyswoić. Znany jest fakt, że wyspa na Oceanie Spokojnym o nazwie Tuvalu utrzymuje budżet z dzierżawy swojej państwowej domeny. Dlaczego tak się dzieje? To proste. Domena tego atolu nazywa się .tv, co ludziom kojarzy się z angielskim słowem television, więc media często wykupują ją od tego dalekiego państewka.

Wynajem i sprzedaż domen są bardzo lukratywne, zatem dużo atrakcyjnych nazw zostało już zajętych. Istnieje pewien mechanizm, dzięki któremu dowiesz się, czy określona domena została już wykupiona i kto nią zarządza. Niezbędna będzie ci do tego celu niezawodna wyszukiwarka domen, którą z łatwością znajdziesz w Internecie.