Polityka osobowa przeprowadzana w firmie to bardzo istotna sprawa

Polityka personalna jest jednym z głównych filarów strategii firmy. Słuszne decyzje które odnoszą się nie tylko zatrudniania nowych pracowników, lecz również ich wynagradzania i podnoszenia kwalifikacji, mają istotny wpływ na atmosferę i efektywność pracy podwładnych. Jak podejmować właściwe decyzje personalne we własnej firmie?

w firmie
Autor: Sustainable Economies Law Center
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle błędem, który jest popełniany przez właścicieli firm podczas przyjmowania nowych pracowników, jest zlecenie procesu rekrutacji osobie zupełnie nieorientującej się w zagadnieniach związanych z polityką personalną. Przesłane dokumenty aplikacyjne czy typowa rozmowa kwalifikacyjna zazwyczaj są niewystarczające do tego, aby ocenić rzeczywiste umiejętności pracownika.

Z tego powodu rekrutacja musi być zlecona rekruterowi, który zna skuteczne metody przyjmowania pracowników. Coraz bardziej popularne są m.in. symulacje pracy czy testy zadaniowe. Należy przyjąć, iż nawet najdłuższa rozmowa nie odda rzeczywistych zdolności kandydata. Skutkiem tego, planując rozmowę kwalifikacyjną, warto rozważyć jej przebieg.

Dzięki temu będziemy mieć gwarancję, iż dokonany przez nas wybór jest słuszny.

Zaciekawił Ci się tego rodzaju artykuł? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj – ta witryna również bez wątpienia przypadnie Ci do gustu.

Polityka personalna w firmie opiera się także na ustaleniu konkretnych zasad awansowania kadry. Jedynie jasne określenie warunków, których spełnienie daje przywilej ubiegania się o awans, pozwala na rzetelną ocenę kadry. Jedną z bardziej niezręcznych sytuacji w firmie są promocje wręczane na podstawie osobistych sympatii szefa, podczas gdy powinno być to wyróżnienie z tytułu konkretnych osiągnięć. Jako pracodawca powinniśmy przywiązać dużą uwagę do konsekwencji w motywowaniu kadry.

Zebranie pracowników
Autor: Manchester University Maths
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli stosujemy premie, przydzielajmy je za konkretne osiągnięcia.

Ta wskazówka z www (http://kohut-kamien.pl/kostka-brukowa/) zapewni Ci to, że znajdziesz dużo niezwykle ciekawych danych – to trochę innego rodzaju punkt widzenia na taką kwestię.

Jeżeli motywujemy, czyńmy to w taki sposób, aby pracownik miał świadomość, co uzyska realizując nasze wymagania. Jedynie jasne wyznaczenie zasad przyznawania dodatkowego wynagrodzenia, oraz wspomniana konsekwencja w działaniu pozwolą na przeprowadzanie właściwej polityki personalnej w przedsiębiorstwie.