Sprzątanie to sprawdzony test na to czy jesteś obowiązkowy

Są takie czynności, które zmuszają nas większej determinacji oraz systematyczności. Można do tej grupy wpisać sporo codziennych obowiązków: sprzątanie, wychowanie dziecka, dieta, trening i inne. W każdej z wymienionych rzeczy liczy się powtarzalność oraz utrzymanie pewnego rygoru, który pozwala na osiągnięcie zamierzonych efektów. Na przykład sprzątanie. Załóżmy, iż robimy to, tak jak duża liczba osób, w dzień wolny. Myjemy okna używając myjek do okien i opryskiwaczy, myjemypodłogę mopem, korzystamy z wielu innych pojemników, w których znajduje się odpowiedni środek, na różnego rodzaju brudy: toaletowe, kuchenne czy te w naszym pokoju.

Continue reading “Sprzątanie to sprawdzony test na to czy jesteś obowiązkowy” »

Brak Ci pomysłu, jak urządzić jakieś pomieszczenie? Tradycyjne metody nie działają? Co powiesz na fototapetę? Myślałeś o tym?

Jak przystroić mieszkanie, by nie było wątpliwości o naszym unikatowym guście? Jak uwydatnić nasz indywidualny styl, jak zaczarować każde miejsce na swój sposób? Odpowiedzi na te pytania jest pewnie niezwykle dużo, lecz bez wątpliwości perfekcyjnym sposobem na autentycznie oryginalny wystrój wnętrza są tapety. Oczywiście, można przebierać w szeregu różnorodnych wzorów, można poszukiwać tak długo, aż w końcu krzykniemy: „to ta!”. Możemy również jednakże zaprojektować własny wzór, przykładowo, z własnego zdjęcia.

Continue reading “Brak Ci pomysłu, jak urządzić jakieś pomieszczenie? Tradycyjne metody nie działają? Co powiesz na fototapetę? Myślałeś o tym?” »

Dobieramy wewnętrzne drzwi poradnik kupującego

Wewnętrzne drzwi to ten element wystroju, jaki zasadniczo wpływa na wygląd pomieszczenia i odpowiada za tzw. „pierwsze wrażenie”. Nie bez istoty jest także funkcja użytkowa drzwi. Warto więc należycie przemyśleć nabycie skrzydeł i przed wizytą w sklepie, wiedzieć jak rozmawiać ze zbywcą. Przed zakupem nieodzowne jest dokonanie dokładnych pomiarów drzwiowego otworu, aby móc je podać sprzedającemu i dobrać do nich drzwi oraz ościeżnicę.

Continue reading “Dobieramy wewnętrzne drzwi poradnik kupującego” »

Jak wygląda sektor hotelowy w Polsce? Czy jest bardziej korzystnie niż wcześniej? Jak wygląda tendencja na przyszłość?

Powinniśmy potwierdzić, że rok 2015 był naprawdę dobry dla branży hotelarskiej w naszym kraju. To szczególnie istotne, bo w poprzednich latach bywało z tym różnie. Po bardzo dobrym 2012 roku, gdy odbywały się w naszym kraju Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, branża hotelowa zaliczyła bardziej słaby okres w kolejnych latach 2013-2014. Duża część różnych obiektów, w lepszym i gorszym standardzie, zaliczyła wtedy pogorszenie wyników. Dopiero w poprzednim roku znacznie się poprawiło, a to dzięki pokaźnemu wzrostowi obłożenia, a również długo wyczekiwanej poprawie średniej ceny. Szczególnie pozytywnie zaskoczył wskaźnik RevPAR, co oznacza przychód na dostępny pokój.

Continue reading “Jak wygląda sektor hotelowy w Polsce? Czy jest bardziej korzystnie niż wcześniej? Jak wygląda tendencja na przyszłość?” »

Pomysły na ścianę w salonie

Czasami odzywają się w nas dekoratorskie zapędy i chcemy ozdobić nijaką ścianę w naszym domu. Najprostszym rozwiązaniem będzie umieszczenie na niej ciekawego obrazu, jednak często wystarczy wykazać się pewną dozą kreatywności, aby wnętrze uzyskało nowy wymiar. Ciekawym motywem może być własnoręcznie wykonany duży napis, czy też wyeksponowanie okładki modnego czasopisma.

Continue reading “Pomysły na ścianę w salonie” »