ZUS, zliczanie składek, kasa fiskalna, czyli co powinien wiedzieć kompletny właściciel

Funkcjonowanie przedsiębiorstw oznacza poświęcenie części czasu na kwestie rachunkowe. Właściciel powinien orientować się w tym jak co rok prezentują się składki ZUS, czy wykonywane przez ich firmę usługi zaliczają się do tych, które wymagają utrzymywania bądź też zwolnienie z kasy fiskalnej, czy wpisują się ewentualne ulgi, na przykład na internet. Wszystkie te sprawy warto skrupulatnie weryfikować względem aktualnie obowiązującego prawa.

Continue reading “ZUS, zliczanie składek, kasa fiskalna, czyli co powinien wiedzieć kompletny właściciel” »

Czasem trzeba zobaczyć czy nasz pojazd działa jak należy

Każdy kierowca wspaniale zdaje sobie sprawę z tego, iż od prawidłowego funkcjonowania jego pojazdu zależy jego bezpieczeństwo na drodze. Dlatego właśnie za każdym razem, jeżeli przypuszcza, iż coś niedobrego rozpoczyna dziać się z jego samochodem, oddaje go do warsztatu samochodowego. Za pierwszym razem zastanawia się, czy mechanik, któremu powierzył swój samochód jest naprawdę odpowiedni w swoim fachu oraz czy wyłapie wszystkie wady, jakie się zjawiły, gdyż przecież wiadomo, że powinien to być ktoś, kto naprawdę zna się na tym co robi.

Continue reading “Czasem trzeba zobaczyć czy nasz pojazd działa jak należy” »

Ochroń własne okna w bardzo prosty sposób

W obecnych czasach, mamy do dyspozycji takie przedmioty, o których nasi dziadkowie mogli wyłącznie marzyć. Szybujące drony, telefony z internetem, samochody na prąd. Jednak nie jedynie tak pokaźne zdobycze technologi znacznie polepszyły naszą jakość życia.

Continue reading “Ochroń własne okna w bardzo prosty sposób” »

Zadbaj o optymalną kondycję swojego pojazdu, wymieniając wyeksploatowane części

Dobra kondycja użytkowanego samochodu jest niesamowicie istotna, gdyż wpływa ona na bezpieczeństwo i komfort podróży. Jeśli jedynie stwierdzimy, że w naszym wozie coś poczyna szwankować, lepiej od razu zabrać go do mechanika i zadysponować pełną diagnostykę, a później powymieniać części, które zostaną wskazane jako zużyte.

Continue reading “Zadbaj o optymalną kondycję swojego pojazdu, wymieniając wyeksploatowane części” »

Odpowiednie przechowywanie pojazdów i części mechanicznych

Rozmaitego typu samochody, bez względu na to, czy są to standardowe pojazdy osobowe, czy też samochody ciężarowe, potrzebują odpowiedniej konserwacji nie tylko wtedy, kiedy są przez nas cały czas używane, lecz także w trakcie postoju. Jeśli mamy świadomość tego, iż samochód przez dłuższy czas będzie stał w jednym miejscu, np. z powodu zimy lub naszego urlopu wakacyjnego, należy w odpowiedni sposób go zabezpieczyć, a równocześnie pomyśleć o jego konserwacji.

Continue reading “Odpowiednie przechowywanie pojazdów i części mechanicznych” »