Rejestracja płacących podatki opodatkowania VAT

Rejestracja podatników podatku VAT jest bardzo ważna, gdyż jej brak pozbawia podatnika prawa do potrącania podatku naliczonego. Jak bowiem wypływa z art. 88 ust. 4 ustawy o VAT, upusty kwoty, albo zwrotu różnicy podatku należnego nie wykorzystuje się do płacących podatki, jacy nie są zapisani jako podatnicy VAT czynni.

Continue reading “Rejestracja płacących podatki opodatkowania VAT” »

Porządny program do uzupełniania pitów z pewnością pozwoli nam zaoszczędzić nieco czasu

Bardzo wielu podatników uzupełnia pity w specjalnych aplikacjach albo w Internecie. Jest to bardzo powszechna metoda, która pozwala oszczędzić mnóstwo czasu oraz powoduje, iż robimy o wiele mniej omyłek.

Continue reading “Porządny program do uzupełniania pitów z pewnością pozwoli nam zaoszczędzić nieco czasu” »

Kłopoty podatników – jakie pytania padają zazwyczaj? Wyjaśniamy obiekcje.

Dziś wiele osób, w podobny sposób młodych jak i tych starszych, nie orientuje się we wszelkich przepisach na temat podatków. Nie raz przydarza się, że w pewnych okolicznościach nie wiemy jakie papiery złożyć w słuszne miejsca, jakie prawa nam przysługują oraz jakie obowiązki posiadamy.

Continue reading “Kłopoty podatników – jakie pytania padają zazwyczaj? Wyjaśniamy obiekcje.” »

Umowa franczyzowa jako długotrwały stosunek ustawowy, dający pewność współpracy

Umowa franczyzy jest umową nieuregulowaną w Kodeksie Cywilnym. Strony modyfikują jej zawartość wedle własnego uznania, jednakże z poszanowaniem ustawy i reguł współistnienia publicznego, także w taki sposób, aby jej treść, czy też cel nie sprzeciwiały się regułom umów KC. Umowa franczyzowa jest długotrwałym stosunkiem prawnym, zapewniającym pewność współpracy, a jej rozciągłość uzależniona jest od stopnia inwestycji.

Continue reading “Umowa franczyzowa jako długotrwały stosunek ustawowy, dający pewność współpracy” »