Jakim sposobem uprościć sobie kwestię rozliczenia skarbowego w zbliżającym się roku?

Wymaganie dorocznego składania deklaracji skarbowej jest dla wielu Polaków dużym zmartwieniem. Stworzenie prawidłowo wypełnionego formularza kojarzy się z wielkimi komplikacjami i dużą ilością poprawek. Jest jednak wyjątkowo łatwy sposób, żeby sobie to uprościć.

Continue reading “Jakim sposobem uprościć sobie kwestię rozliczenia skarbowego w zbliżającym się roku?” »

Porządny program do uzupełniania pitów z pewnością pozwoli nam zaoszczędzić nieco czasu

Bardzo wielu podatników uzupełnia pity w specjalnych aplikacjach albo w Internecie. Jest to bardzo powszechna metoda, która pozwala oszczędzić mnóstwo czasu oraz powoduje, iż robimy o wiele mniej omyłek.

Continue reading “Porządny program do uzupełniania pitów z pewnością pozwoli nam zaoszczędzić nieco czasu” »

Rejestracja płacących podatki opodatkowania VAT

Rejestracja podatników podatku VAT jest bardzo ważna, gdyż jej brak pozbawia podatnika prawa do potrącania podatku naliczonego. Jak bowiem wypływa z art. 88 ust. 4 ustawy o VAT, upusty kwoty, albo zwrotu różnicy podatku należnego nie wykorzystuje się do płacących podatki, jacy nie są zapisani jako podatnicy VAT czynni.

Continue reading “Rejestracja płacących podatki opodatkowania VAT” »

Księgi rachunkowe jako skrupulatne ewidencjonowanie

Otwarcie ksiąg rachunkowych dla podatników wiodących ewidencję uproszczoną jest zawiłą operacją. Dlatego trzeba odpowiednio wcześniej zacząć przygotowania do takiego procesu. Księgi rachunkowe powinny prowadzić osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych, spółki partnerskie, oraz spółdzielnie socjalne. Ustawa uznaje jednak możność polecenia prowadzenia ksiąg rachunkowych drugim osobom.

Continue reading “Księgi rachunkowe jako skrupulatne ewidencjonowanie” »