Nawet pit 28 można rozliczać online, właściwy program okaże się tutaj niezwykle pomocny

Okazuje się, że podatki nigdy dotąd nie były tak proste i wygodne. Dziś podatnicy, którzy zamierzają rozliczać swoje pity, mogą załatwić wszystko z wykorzystaniem internetu i wygodnych programów.

Continue reading “Nawet pit 28 można rozliczać online, właściwy program okaże się tutaj niezwykle pomocny” »

Bezproblemowe rozliczenie pitów

Ciągle jesteśmy zalewani informacjami na temat corocznego rozliczenia związanych z dochodami. Sporo z tych informacji jest nam niesamowicie potrzebnych i to na nie powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej linii. Aktualnie zbliża się czas rozliczeń deklaracji takich jak pity 2015. Dostarczenie rozliczenia pit do urzędu skarbowego może się odbywać także internetowo, co absolutnie ułatwia całą procedurę. Złożenie wszystkich przydatnych dokumentów w danym czasie pozwoli na spokojne załatwienie takich spraw. W zależności od rodzaju otrzymywania dochodów powinniśmy wybrać inne deklaracje. Pity mające numer 36 rozlicza się, gdy prowadzi się swą firmę czy inną działalność gospodarczą. Pit 37 obowiązuje umowy o pracę, zlecenie oraz o dzieło.

Continue reading “Bezproblemowe rozliczenie pitów” »

Deklaracja podatkowa dla działalności gospodarczej. Na co trzeba zwrócić uwagę? Trochę niezbędnych informacji

PITy bywają ciągłym utrapieniem podatników. Pomimo, iż składa się PITy co rok, czasem płatnicy posiadają problem z elekcjąwłaściwegodruku. W jaki sposóbsobie z tym poradzić?

Continue reading “Deklaracja podatkowa dla działalności gospodarczej. Na co trzeba zwrócić uwagę? Trochę niezbędnych informacji” »

Jakim sposobem naliczane są odsetki za zwłokę oraz kiedy pożądane byłoby wybrać podatek liniowy?

Jeżeli w dobrym terminie nie płacimy zobowiązań podatkowych, wtenczas naturalnie powinniśmy liczyć się z odsetkami za zwłokę. Tak więc oprócz zaległości podatkowych, podatnik musi także rozliczyć się z odsetek. A w jaki sposób liczone są odsetki za zwłokę?

Continue reading “Jakim sposobem naliczane są odsetki za zwłokę oraz kiedy pożądane byłoby wybrać podatek liniowy?” »

Jaka działalność musi posiadać kasę fiskalną i kiedy udostępniana jest ulga na jej nabycie?

Wraz z rozpoczęciem 2015 roku zmieniły się przepisy dotyczące posiadania kas fiskalnych.Musi je posiadać każdy, kto sprzedaje towary osobom fizycznym. Prawo dotyczyło także ryczałtowych rolników. Podatnik jednakże nie musi posiadać kasy, gdy jego roczne obroty są mniejsze niż 20 tysięcy złotych. Taka kwota dotyczy tych, którzy działalność prowadzą przez cały rok. W innych przypadkach wszelkie kwoty obliczane są w zależności od przepracowanych miesięcy.

Continue reading “Jaka działalność musi posiadać kasę fiskalną i kiedy udostępniana jest ulga na jej nabycie?” »