Jakiego rodzaju cechy powinien posiadać idealny program do wypełniania rozliczeń podatkowych?

Czas na rozliczanie PIT-ów to rzeczywista bolączka dla mnóstwa Polaków. Aktualnie z pomocną ręką pojawiają się aplikacje do rozliczania podatków, które ułatwiają sprawę i dają możliwość oszczędzić nie wyłącznie czasu, ale także stresu. Jeśli nie planujemy przeznaczać mnóstwo czasu na wypełnianie formularza z fiskusem opłaca się wykorzystać odpowiedni software do rozliczania. Jakie cechy musi posiadać tego typu aplikacja?

Continue reading “Jakiego rodzaju cechy powinien posiadać idealny program do wypełniania rozliczeń podatkowych?” »

Wybór organizacji pozarządowej, której oddasz 1% podatku, jest tylko twoją decyzją

Organizacje pożytku publicznego, które prowadzą działalność w sferze zadań publicznych, takich jak ochrona zdrowia, ochrona środowiska, pomoc społeczna, edukacja, pomoc osobom niepełnosprawnym, dostają, na swoje działania, fundusze m.in. z odpisów 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Continue reading “Wybór organizacji pozarządowej, której oddasz 1% podatku, jest tylko twoją decyzją” »

Dużo zagadnień z zakresu ekonomii pożytecznych jest w codziennym funkcjonowaniu – dobrze jest je znać

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób interesuje się otwarciem własnej firmy i pragnie wykonywać pracę na swój rachunek. Nie sposób ukryć, iż z wyjątkiem dobrego pomysłu i chęci istotna jest wiedza, dzięki której jesteśmy w stanie swobodnie podejmować relewantne dla nas decyzje. Tak naprawdę znaczące jest to w codziennym funkcjonowaniu, bo przytrafia nam się coraz więcej kwestii, które potrzebują od nas obeznania w przeróżnych zagadnieniach.

Continue reading “Dużo zagadnień z zakresu ekonomii pożytecznych jest w codziennym funkcjonowaniu – dobrze jest je znać” »

W jaki sposób prędko oraz bez trudności rozliczyć PIT przez Net?

Rozliczenia online cieszą się dziś coraz większym zaciekawieniem i niemałą renomą, aczkolwiek masa podatników nadal nie korzysta z tej formy rozliczeniowej. Często mają oni pewne obawy połączone z rozliczeniami PIT, aczkolwiek prawdą jest to, że rozliczenia online są bezproblemowe, rychłe i bezpieczne. Nawet jeśli podchodzimy do takiego rozliczenia początkowy raz, możemy posiadać pełne przekonanie, iż poradzimy sobie bez większych kłopotów.

Continue reading “W jaki sposób prędko oraz bez trudności rozliczyć PIT przez Net?” »