Podatki, świadczenia dla pracowników, obsługa biura – czyli ile wynosi nas prowadzenie działalności gospodarczej co miesiąc

Każdy, kto planuje założenie własnej działalności gospodarczej powinien pamiętać, że wymaga ona poniesienia określonych kosztów. Jednak aktualnie istnieje sporo możliwości, które pozwalają na zminimalizowanie tych kosztów. Ile wynosi nas utrzymywanie działalności gospodarczej co miesiąc i w jaki sposób można obniżyć te koszty? Tego rodzaju pytanie zadaje sobie zwłaszcza każdy początkujący przedsiębiorca, dlatego postaramy się znać odpowiedź.

wynagrodzenie
Autor: SuperTowTrucks Blog
Źródło: http://www.flickr.com

Główne koszty prowadzenia działalności związane są między innymi z odprowadzaniem podatku do US oraz składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Poza tym kosztowna jest obsługa zarządzania firmą i wynagrodzenia dla zatrudnionych pracowników.

W internecie znajduje się sporo bardzo ciekawych informacji – jeśli chcesz poznać następny – sprawdź na stronie (https://www.workservice.pl/praca/call-center/bialystok/) a nie pożałujesz!

Te ostatnie nie mogą być niższe niż minimalna płaca ustalona przez rząd. Zainteresowani powinni wiedzieć, żeminimalne wynagrodzenie w 2015r. czytaj to będzie wyższe niż to obecne i zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów będzie wynosić 1750 zł brutto (obecnie jest o 70 zł niższe).

Tak jak już wspomniano, duży odsetek kosztów prowadzenia działalności gospodarczej stanowią składki na ubezpieczenia społeczne – sprawdź to. Trzeba jednak wiedzieć, że ich wysokość przez pierwsze dwa lata istnienia działalności jest niewielka bowiem stanowi mniej niż 500 zł za miesiąc. Składki ZUS dla przedsiębiorców znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie są ponadto odliczane od podatku. Stąd też uiszczając preferencyjną stawkę za ubezpieczenia przez pierwsze 2 lata w wysokości 450 zł de facto koszt, który przyjdzie nam ponieść to około 170 zł na miesiąc, bowiem składki możemy odliczyć rozliczając podatek.

wynagrodzenie
Autor: Ttaaj
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, prowadząc przedsiębiorstwo powinniśmy się liczyć także z kosztami jej prowadzenia – chodzi w szczególności o prowadzenie biura oraz koszty za obsługę księgową. Jednakże obecnie mamy możliwość sporego obniżenia tych kosztów, między innymi przez możliwość „przerzucenia” biznesu do sieci. Możemy przykładowo skorzystać z wirtualnego biura, za sprawą którego nie będziemy musieli wynajmować standardowego biura i płacić za niego comiesięcznego czynszu. Tak samo można skorzystać z internetowej księgowości, której koszty są znacznie niższe niż jeśli chodzi o tradycyjną księgowość. Możliwości jest zatem sporo, trzeba tylko rozeznać się w nich i zaznajomić się z obowiązującymi aktualnie przepisami.