W jaki sposób wypisać pit za 2014 będziemy mogli się dowiedzieć z sieci

Co rok musimy rozliczyć się z urzędem skarbowym. Gdy powzięliśmy działalność zarobkową, to jesteśmy przymuszeni oddawać część tej wartości państwu, tak aby mogło się ono za co utrzymywać. Przez to właśnie tak istotne okazuje się być to, aby co rok, kiedy tylko coś zarobimy, rozliczać się w właściwy sposób z urzędem skarbowym. Musimy wówczas pokazać wszystkie nasze przychody, dochody, a też wysokość podatku, którą musimy wpłacić oraz którą wpłaciliśmy.

Continue reading “W jaki sposób wypisać pit za 2014 będziemy mogli się dowiedzieć z sieci” »

Na jak długo można zawiesić firmę?

Prowadzenie firmy może przynosić wymierne korzyści, jednak działalność gospodarcza to czasami niemałe obciążenia oraz wynikające z nich ryzykowne sytuacje. Nie oznacza to jednak, że w w czasie poważnych problemów firmę należy natychmiast likwidować. Można skorzystania z „urlopu”, co w przepisach określane jest jako zawieszenie działalności gospodarczej.

Continue reading “Na jak długo można zawiesić firmę?” »

Zadanie prowadzącego firmę do wysyłania zeznań podatkowych

Niezależnie od układu czasu pracy, wymiar czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym oblicza się przemnażając 40 godzin przez liczbę pełnych tygodni wypadających w czasie rozliczeniowym, a w następnej kolejności dodając do uzyskanej ilości iloczyn 8 godzin i ilości dni pozostałych do końca okresu rozliczeniowego, przypadających od poniedziałku do piątku. Wymiar czasu pracy należy obniżyć o 8 godzin za każde święto zachodzące w czasie rozliczeniowym i wypadające w różnym dniu aniżeli niedziela.

Continue reading “Zadanie prowadzącego firmę do wysyłania zeznań podatkowych” »

Czy jesteś świadom, które istotne dokumenty powinieneś wypełnić? To rzeczywiście bardzo ważne sprawy!

Uruchomienie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością złożenia różnorakich dokumentów i deklaracji, jakie musi się przedstawiać przed wieloma instytucjami. Każdy przedsiębiorca musi okazać się zorientowany, jakie deklaracje w której sytuacji trzeba składać. W sytuacji, jeżeli człowiek gubi się w zawiłościach tych wszystkich papierów, ma możliwość prosić o wsparcie biuro księgowe, które udzieli optymalnych porad.

Continue reading “Czy jesteś świadom, które istotne dokumenty powinieneś wypełnić? To rzeczywiście bardzo ważne sprawy!” »

W internecie mamy możliwość załatwić naprawdę dużo, także rozliczyć pit. Przekonaj się, w jaki sposób!

Internet zdobywa coraz większą renomę, również w naszym kraju. Teraz za pośrednictwem tego przydatnego narzędzia można pozałatwiać dosłownie wszystko! W internecie dokonuje się sprawunków, ogląda się filmy i seriale, zawiera znajomości czy czyta o licznych ciekawych tematach. Za pomocą sieci można także rozliczyć podatek, co bywa rozwiązaniem bardzo komfortowym i oszczędzającym czas.

Continue reading “W internecie mamy możliwość załatwić naprawdę dużo, także rozliczyć pit. Przekonaj się, w jaki sposób!” »