Czy warto ofiarować 1% przy rozliczaniu PIT-u?

Każdy z nas doskonale wie, że praca stanowi nasz fundamentalny szczegół codzienności. Osiąganie przychodów z tytułu pracy jest bowiem naturalną koleją rzeczy, dzięki której uzyskujemy środki na spełnianie naszych potrzeb. W tym miejscu warto również uświadomić sobie, że żyjemy w kraju, w którym konieczność kalkulowania naszych dochodów stanowi dla nas niebywale trudny obowiązek, jaki przychodzi nam doprowadzić do realizacji.

Continue reading “Czy warto ofiarować 1% przy rozliczaniu PIT-u?” »

Czemu przy rozliczeniu PIT wskazane jest podarować 1% dla opp?

Od 1 stycznia 2004 r. jednostki płacące podatek dochodowy od osób fizycznych są w stanie w zeznaniu rocznym zmniejszyć należny podatek o liczbę podarowaną na poczet instytucji pożytku publicznego, jednakże nie więcej niż do wielkości 1% należnego podatku. Jest to niezmiernie nieskomplikowany krok do wsparcia organizacji.

Continue reading “Czemu przy rozliczeniu PIT wskazane jest podarować 1% dla opp?” »

Rozliczenie z fiskusem od przychodu w oparciu o ryczałt od przychodów ewidencjonowanych korzystając z formularza PIT 28

Każdy przedsiębiorca w początkach swojej działalności jest zobowiązany rzetelnie przekalkulować, którym sposobem chce regulować podatek od dochodu w Urzędzie Skarbowym. Jest dostępnych wiele formularzy, każdy przeznaczony do konkretnego sposobu regulowania podatku, a trzeba wybrać ten właściwy dla naszego typu działalności.

Continue reading “Rozliczenie z fiskusem od przychodu w oparciu o ryczałt od przychodów ewidencjonowanych korzystając z formularza PIT 28” »

Nie wiesz jak zainicjować prywatną działalność gospodarczą? Odpowiedź na to pytanie i wiele innych odszukasz w internecie

Śnisz o swojej firmie, jednakże nie wiesz od czego ważne jest, aby rozpocząć? Już dzisiaj możeszudać się do konsultanta, który powie Ci jaką ścieżką kariery warto pójść. Jeżeli przed tego rodzaju spotkaniem chciałbyś się zorientować w temacie to już dzisiaj warto sprawdzić w internecie parę kluczowych definicji.

Continue reading “Nie wiesz jak zainicjować prywatną działalność gospodarczą? Odpowiedź na to pytanie i wiele innych odszukasz w internecie” »

Odpowiednie zajmowanie się dokumentacją – poradnik

Gdy mamy własną firmę powinniśmy posiadać wiedzę na temat całego mnóstwa spraw, nie są to łatwe sprawy. Należy rzeczywiście ogarniać księgowość. Sporo osób ta cała tzw. biurokracja przeraża, ale jest ona niezbędna do sensownego działania państwa. Dlatego trzeba mieć świadomość, jakie druki powinniśmy pouzupełniać, w jakim momencie. Przykładowo vat 7 druk jest niezbędny gdy mowa o deklaracji dla podatku od towarów i usług. Tak, więc należy o nim pamiętać.

Continue reading “Odpowiednie zajmowanie się dokumentacją – poradnik” »