W jaki sposób rozliczyć się z urzędem fiskalnym on-line?

Blankiet PIT-37 związany jest z wszystkimi profitami osiąganymi i rozliczanymi przez płatnika (przykładowo pracodawcę). Gdy dochodzi do zawarcia umowy albo dokonania działań, z tytułu których musimy rozliczyć się samemu, wtenczas nie korzystamy z tego dokumentu. To typowa deklaracja, jaką składa pracownik, zleceniobiorca lub inna osoba, za którą zaliczki na podatek ma za zadanie obliczyć płatnik (przykładowo chlebodawca, zleceniodawca, itd.).

Continue reading “W jaki sposób rozliczyć się z urzędem fiskalnym on-line?” »

Przepływ informacji w firmie

niejednokrotnie było tak, że w firmie zaginęł jakaś faktura lub nikt nie pamiętał o jej zapłaceniu.Powoli do lamusa odchodzą białe teczki z dokumentami. Nie jedna firma stara się, aby wdrożyć systemy zarządzania dokumentami na coraz bardziej profesjonalnym stopniu.

Continue reading “Przepływ informacji w firmie” »

Jakie cechy posiada elektroniczny obieg faktur w firmie?

Wiele firm, poza problemami ze swoją bieżącą działalnością, w czasie której muszą ciężko pracować i ciągle starać się o klienta, ma rozmaitego typu trudności związane z powinnościami narzuconymi przez różne urzędy. Na szczęście powstaje coraz więcej nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym można przyśpieszyć określone procesy, co pozwala przede wszystkim na oszczędność czasu i wydajny obieg dokumentów. Trzeba mieć także na uwadze fakt, że firmy są zobowiązane do magazynowania wielu dokumentów, (które mogą być monitorowane przez wyznaczone urzędy), co niejednokrotnie sprawia dodatkowe trudności m.in. z archiwizacją dokumentacji.

Continue reading “Jakie cechy posiada elektroniczny obieg faktur w firmie?” »