Plusy wilgotnego powietrza w naszym mieszkaniu

Nasze organizmy do prawidłowego funkcjonowania wymagają dostatecznej ilości wody. I nie jedynie, jaką spożywa się podczas jedzenia i uzupełnia najróżniejszymi napojami. Bardzo istotna także jest właściwa wilgotność powietrza, która jak twierdzą lekarze, ma ogromny wpływ na ogólną sprawność i kondycję.

klimatyzacja
Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com

Zbyt suche powietrze powoduje wysuszenie włosów i paznokci, suchą skórę a u części ludzi również kłopoty z funkcjonowaniem zatok. Trzeba zadbać o odpowiednią wilgotność, szczególnie w zimie, kiedy okna są szczelnie pozamykane i mieszkanie jest ogrzewane. Wiele osób nie zdaje sobie w ogóle sprawy z faktu, że ma zbyt wysuszone powietrze w mieszkaniu, a przecież tak niedużo należy zrobić, żeby sytuacja uległa zmianie.

Niezwykle intrygujący tekst, czyż nie? Jeżeli również posiadasz taką opinię, to kliknij tutaj oraz przeczytaj tutaj wszystkie dane.

Po pierwsze warto mieć w domu urządzenie do mierzenia wilgotności, za pomocą którego będzie można systematycznie sprawdzać jakość domowego powietrza. Jeśli wyjdzie, że ogólna wilgotność będzie za mała, to niezbędnie należy podjąć odpowiednie kroki, aby temu zaradzić (dodatkowe informacje). A tak naprawdę najlepsze do tego będą nawilżacze powietrza.

Obecnie w sprzedaży znaleźć można sporo odmian nawilżaczy powietrza. Najprostsze i najtańsze modele to najzwyklejsze pojemniki na czystą wodę, które można zawiesić na kaloryferze. Pod wpływem ciepła woda cały czas paruje, zwiększając tym samym wilgotność w naszych mieszkaniach. W podobny sposób działają nawilżacze parowe, chociaż przy nich niezbędne jest podłączenie do zasilania. W takich podgrzewaczach woda jest podgrzewana i później w formie mgiełki wyrzucana na zewnątrz, niestety urządzenia (zobacz wciągarka łańcuchowa na cleo-polska.pl) te są dość drogie w użytkowaniu, ponieważ zużywają sporo energii elektrycznej. Coraz większą popularnością cieszą się także nawilżacze ultradźwiękowe, wykorzystują one wysokiej częstotliwości fale do wytworzenia mgły wyrzucanej następnie z urządzenia. Ich bardzo dużym plusem jest wydajne i ciche działanie, za to nie nadają się do mieszkań, gdzie są psy lub koty. Pilnując jakości powietrza w mieszkaniu warto zadbać również o jego czystość, z tego też powodu powinno się znaleźć jakiś dobry sklep z oczyszczaczami powietrza i w nim dowiedzieć się, co da się z tym zrobić.