Rozliczenie z Urzędem Skarbowym w 2016

Polska jest państwem, który biurokracją stoi. Nieważne, czy milioner, czy mówimy o zwykłym Kowalskim każdy posiada zobowiązania względem państwa wiążące się z uzupełnieniem szeregu dokumentów. Do takich należy też rozliczenie się z Urzędem Skarbowym.

Continue reading “Rozliczenie z Urzędem Skarbowym w 2016” »

Jak najskuteczniej rozliczyć osobisty PIT?

Każda z person, która zatrudniała się w dowolnym wymiarze godzin w ubiegłym roku, jest zobowiązana do końca kwietnia złożyć deklarację Pity 2015. Jeśli ktokolwiek tego nie zrobi, spotkają go duże grzywny, dlatego trzeba o tym szczególnie pamiętać. Mamy co najmniej trzy odmienne sposoby aby tego dopilnować: wynająć księgową, użyć specjalnego programu komputerowego, bądź rozliczyć się przez internet. Która z tych opcji jest najwłaściwsza dla ciebie?

Continue reading “Jak najskuteczniej rozliczyć osobisty PIT?” »

Czy posiadamy sprawdzony portal podatkowy?

Jeżeli pragniemy okazać się być na bieżąco ze wszystkimi zmianami jakie pojawiają się w podatkach, to powinniśmy znaleźć właściwą stronę o tej tematyce. Trzeba przypatrzeć się kilku z nich, a też mamy szansę popytać znajomych o opinie na ich temat, tak by posiadać pewność, że wykorzystujemy tu z tej najlepszej.

Continue reading “Czy posiadamy sprawdzony portal podatkowy?” »