Parę istotnych informacji w kwestii obsługi domowego komputera

Jak zrobić zrzut ekranu? Tego rodzaju pytanie pojawia się dość często w zapytaniach wpisywanych w wyszukiwarkę Google. Nie jest to czynność, która musi przerosnąć nasze umiejętności. Na forach internetowych można odszukać odpowiedź na to, jak zrobi to w poprawny sposób. Jeżeli tylko poznamy sposób, zrzut przeprowadzimy praktycznie w kilka minut.

Pisanie na klawiaturze
Autor: Rainer Stropek
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka pisania na klawiaturze zajmie nam nieco więcej czasu. Bardzo szybkie pisanie na klawiaturze komputera jest szczególni ważne w typowej pracy biurowej. Tam praca z komputerem jest rzeczą naturalną. Należy to wiedzieć, decydując się na ten typ pracy. Pisać biegle na klawiaturze można na 2 sposoby. Można się tego wyuczyć w sposób naturalny bądź też skorzystać z narzędzi, które to znacznie ułatwiają. Jednym z nich jest ogólnie znany Mistrz Klawiatury. Jest on dostępny w sieci internetowej. Wystarczy jedynie go pobrać, by korzystać z niego w dowolnym momencie. tego rodzaju kurs składa się z kilkunastu lekcji, których celem jest wykształcić w nas naturalne odruchy, które zdynamizują nasze pisanie. Dzięki temu podczas pisania na klawiaturze korzystamy z jak największej liczby palców. Tutaj zawarta jest tajemnica biegłości pisania.

Tło pulpitu
Autor: joergermeister
Źródło: http://www.flickr.com

Jak zrobić zdjęcie (kliknij i sprawdź) pulpitu? Wszelkie informacje na ten temat musimy poszukać w szeroko dostępnej sieci internetowej. To istna kopalnia wiedzy, również na tego typu tematy. W czasie poszukiwania dowiemy się między innymi tego, co to jest właściwie obraz pulpitu a także jego zrzut. Zrobienie zdjęcia naszego pulpitu składa się z 4 kroków , które są wyjątkowo podobne, do tych kroków, które towarzyszą przy wykonywaniu zrzutów ekranu. W szczególności pierwsze, co trzeba wykonać, to nacisnąć print screen. Następnie wkleić, to co otrzymaliśmy, do edytora graficznego Paint. Potem nie zostaje już nic innego, jak dokonanie zapisu pliku. Jedynie na samym początku zrzut może się dla nas okazać zagwozdką, której nie będziemy w stanie pokonać. Wchodząc na tematyczne fora tematyczne a także te, które oferują pomoc przekonamy się, że nie jest to wcale zadaniem przerastającym nasze możliwości. Trzeba jedynie poznać metodę a także prawidłowo ją zastosować, aby otrzymać to, czego chcemy. To niezmiernie proste. Z pewnością warto wiedzieć jak zrobic zrzut ekranu lub zdjęcie (odwiedź nas) pulpitu.