Parę interesujących porad na reklamowanie się w internecie.

Stosowne działania mogą mieć wpływ na zwiększenie rozpoznawalności firmy i na zwiększenie sprzedaży reklamowanych wyrobów. Reklama to konieczna część naszego życia. Dziś już nie da się od niej uciec – nawet pomimo szczerych chęci. W prasie, radiu, telewizji, poza domem, na billboardach zlokalizowanych na ulicy bądź za miastem – reklamy atakują nas z każdej strony a co ważne pomimo obojętności społeczeństwa ich przekaz podprogowy i tak spisuje się na tyle efektownie, że ludzie bardzo dobrze kojarzą promowane marki czy też towary.

laptop
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Reklamy bannerowe – banner to stara a także obecnie najpopularniejsza forma agitacji w Internecie, choć jej efektywność – liczona za pomocą liczby kliknięć – nie jest już tak duża jak kiedyś. Strona internetowa, witryna internetowa, strona „phrase” (zobacz pozycjonowanie koszty) – to aktualnie najpopularniejsza forma reklamy danej marki. To głównie strona (Sprawdź teraz) internetowa – bez względu na tematykę i grupę adresatów – jest promocją samą w sobie, ponieważ stanowi fundamentalne źródło informacji na poszukiwany temat. Pozostała kwestia to jej chodliwość. Trudno twierdzić inaczej, że to właśnie odwiedzanie stron w sieci jest jednym z przewodnich celów użytkowników i na dobrą sprawę ciężko byłoby wspominać o istnieniu Internetu bez funkcjonowania stron WWW. Więcej danych: przyspieszenie.

Profesjonalnie prowadzona strona nie tylko przyciąga użytkowników, ale też motywuje ich do systematycznego odwiedzania – jeśli ma dużą ilość wartościowych treści. Niezbędna jest w tym przypadku unikalność tekstów, która jest robiona wyłącznie na jej potrzeby. W dobie ogromnej popularności serwisów społecznościowych, witryny muszą ułatwiać odwiedzającym komunikację z innymi osobami – w tym celu trzeba założyć firmowego bloga, forum lub grupę dyskusyjną. Witryna to także miejsce, gdzie mogą ukazywać się przeróżne rodzaje reklam, zbliżone do tych, które znamy z telewizji czy też billboardów znajdujących się na ścianach budynków bądź słupach przy drodze. Czytaj to: typy reklam.

Praca przy laptopie
Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com

Kampania społeczna to zbiór różnych działań zamierzonych w ustalonym czasie, przeznaczonych do określonej grupy docelowej, której zadaniem jest doprowadzenie do zwiększenia, zmiany myślenia, zachowania wobec wskazanego problemu społecznego lub kierowanie do rozwiązywania problemu społecznego blokującego osiąganie dobra wspólnego. Interesujące wpisy: kampanie społeczne.