Parę dobrych metod na radzenie sobie w kryzysie

W momencie słabszej koniunktury nie wolno łamać rąk i trzebarozsądnie pomyśleć o tym, co można zdziałać w swojej działalności. Nadal do wyboru jest dużo możliwości. Metody takie jak program lojalnościowy (możesz poczytać więcej pod adresem ), czy sprzedaż telefoniczna to przykłady kilku z nich. Są to sposoby z których może skorzystać każdy biznesmen.

W artykule opiszemy najskuteczniejsze akcje na radzenie sobie w dzisiejszych czasach i poszerzanie sprzedaży.

Dotrzeć do klienta przez ulotki

walka o wzrost sprzedaży

Wciąż nieźle działają się ulotki. Wiadomo, że dużo przechodniów nie weźmie ich w ogóle, w niektórych przypadkach te ulotki reklamowe wylądują w koszu. Pomimo tego duża skala takiej reklamy umożliwi nam na dotarcie do dużego grona klientów i w rezultacie wciąż jakiś procent może stać się naszymi klientami. Ogromną zaletą ulotek są niewielkie koszty, które sprawiają że taka opcja reklamy jest możliwa dla wielu przedsiębiorstw.

Programy lojalnościowe

Programy lojalnościowe i katalog nagród to sposób na bardziej sowity zarobek wykorzystując bieżącą bazę klientów. Poprzez liczne zachęty skłaniamy ich do regularnych zakupów, co oczywiście ma odzwierciedlenie w zyskach. Jest to też metoda do przyzwyczajenia do siebie klientów, gdyż będą oni mieli zwyczaj do stosowania naszej karty partnerskiej przez co mniejsze będą szanse, że przejdą do konkurencji.

Działalność w mediach społecznościowych

działania krok po kroku są istotne

Setki klientów używa facebooka, twittera czy innych serwisów społecznościowych. Warto by nasza marka była tam obecna oraz żywo tam się udzielała. W jaki sposób przełoży się to na zyski? Przede wszystkim jest to bardzo dobra promocja naszej firmy, przez co budujemy zaufanie wśród ludzi. Po drugie jest to wyśmienita szansa do promowania wielu z naszych produktów – jak choćby w formie promocji na konkretną kategorię tylko dla podążających za nami klientów.

Takich okazji na rynku nawet pomimo kryzysu jest dużo. Warto nie popadać w pesymistyczne nastroje i podjąć próbę stworzenia planów na poszerzenie sprzedaży. To wciąż jest możliwe.

Źródło: Bonus Club