Outsourcing IT – warto z niego korzystać

Outsourcing pozwala na rzeczywiste cięcie kosztów związanych z prowadzeniem biznesu. Systemy informatyczne, przede wszystkim w największych spółkach, są wysoko rozwinięte i wymagają profesjonalnej opieki.Instalacja optymalnych systemów i rekrutacja zespołu informatycznego, to przede wszystkim kwestia czasu i również ogromne koszty.
Komputer all in one z NVIDIA ION
Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

Przyjęcie zewnętrznego zespołu informatycznego nie wymaga douczania pracowników i pozwala korzystać najszybciej z doświadczenia profesjonalistów. Continue reading “Outsourcing IT – warto z niego korzystać” »

Warto ubiegać się o pracę w IT?

IT to angielski akronim od słów „technologia informacyjna”. Branża ta jest bardzo szeroka i dotyczy wszystkich aspektów mających związek z urządzeniami komputerowymi, stronami internetowymi oraz oprogramowaniem. Na dzień dzisiejszy jeśli firma nie posiada witryny WWW, uważa się ją za mało ważną na rynku. Komputeryzacja urzędów i instytucji państwowych, zarządzanie zasobami informatycznymi firm, czy serwisowanie sprzętu komputerowego daje bardzo dużo miejsc na rynku pracy. Dość wysokie płace są jedną z przyczyn, dla których studia informatyczne są jednymi z najczęściej wybieranych studiów na kierunkach matematyczno-przyrodniczych. Eksperci rynku pracy są zdania, że zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie technologii informacyjnej będzie stale wzrastało.

Continue reading “Warto ubiegać się o pracę w IT?” »

Administrowanie it, Rozwiązywanie problemów

Usługi konsultingowe zawierają każde postępowania powiązane z IT, zarówno na poziomie biznesowym, jak i technicznym. Konsulting IT jest nowoczesnym podejściem do zarządzania zasobami informatycznymi, polegającym na posłaniu zobowiązań za rządzenie wszelkimi, bądź wyodrębnionymi zasobami IT zewnętrznej wyspecjalizowanej jednostce.

Continue reading “Administrowanie it, Rozwiązywanie problemów” »

Czym jest body leasing oraz które niesie za sobą korzyści

Body leasing jest to pewna odmiana outsourcingu, jaka polega na oddelegowaniu specjalistów do firmy Klienta, oczywiście na pewien wyznaczony czas. Osoby takie realizują przez ten czas zadania i zlecenia danego Kontrahenta. Często są one dobierane pod kątem oczekiwanych przez Konsumenta kompetencji, zdolności bądź też umiejętności, nierzadko szerokie znaczenie dla wielu Konsumentów ma także doświadczenie takich pracowników. Continue reading “Czym jest body leasing oraz które niesie za sobą korzyści” »

Rosnąca liczba firm rozpatruje outsourcing części swoich zadań. Przedstawiamy wady i zalety takiego pomysłu

Dużo się mówi, że koszty zatrudnienia są w Polsce nieduże. Może duńskim albo angielskim przedsiębiorstwom faktycznie zatrudnianie Polaków bardzo się opłaca, jest niejako znaczną oszczędnością kasy.
Jednakowoż już jeżeli w rachubę akurat wchodzi typowy polski przedsiębiorca, jest sporo trudniej. Zwłaszcza, że różnica między netto, a brutto jest znacząca. Trzeba również dopisać, iż koszty związane z amortyzacją pracowniczą także są bardzo dużym kosztem, no zależy dla kogo.

Continue reading “Rosnąca liczba firm rozpatruje outsourcing części swoich zadań. Przedstawiamy wady i zalety takiego pomysłu” »