Outsourcing usług księgowych

Kilkanaście lat temu księgowy w przedsiębiorstwie był absolutnie kluczową osobą nie do ruszenia. W dzisiejszych czasach coraz częściej firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do realizowania usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, audytu finansowego czy obsługi kadr i płac daje szansę na redukcję kosztów przedsiębiorstwa.

praca
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Oszczędności dla różnych podmiotów gospodarczych wypływają z różnych źródeł. Dla małych firm posiadanie na stanowisku danego pracownika i zapewnienie mu potrzebnych szkoleń wiąże się z większymi kosztami niż zlecenie zadań firmie zewnętrznej. Również ilość pracy w tym przypadku często nie wymaga osoby na pełnym etacie. Większe podmioty gospodarcze rozpatrują outsourcing jako formę inwestycji, z której profity będzie można zobaczyć w ciągu kilku lat. Mniejsze koszty wypływają z niższych kwot do zapłaty za usługi firmy zewnętrznej w porównaniu z własnym działem jak i z mniejszej ilości błędów firmy specjalizującej się w danej dziedzinie. Na przykład badanie sprawozdań finansowych przez Financial Service Support jest trudnym zadaniem a błędnie wykonane ma poważne skutki finansowe i czasochłonne.

Preferując zlecanie mniej ważnych działań przedsiębiorstwo może skupić swoją energię na głównej działalności, pracownicy firmy zewnętrznej gwarantują często wyższy poziom usług (np. ważnego audytu usług finansowych od jest na ogół bardziej obiektywny niż w wykonaniu naszej firmy >>> oceń ten serwis http://angelka.pl, specjaliści firmy zewnętrznej zazwyczaj mają plan podnoszenia kwalifikacji zawodowych), zmniejsza się ryzyko związane ze skutkami pomyłek naszych pracowników. Niezależnie od przedstawionych zalet nie da się nie zauważyć również wad. Skomplikowany przepływ informacji, mniejsze poczucie zobowiązania względem naszego przedsiębiorstwa, ograniczone możliwości szybkich zmian w procesach, które zlecamy to tylko niektóre z nich.

Trudno pominąć wszystkie powody, dla których outsourcing stał się tak popularny na zachodzie i coraz częściej wykorzystywany jest w polskich firmach. Warto więc przeanalizować wszystkie za i przeciw i wybrać najlepszą opcję dla swojego przedsiębiorstwa.

Zapraszamy na stronę

Znajdź najlepszą ofertę firmy:Usługi finansowe w Warszawie

Źródło: Financial Service Support