O trzeba pamiętać mając własną działalność gospodarczą? Czy da się na jakichś kwestiach dość znacznie zaoszczędzić?

W naszym kraju są dość wysokie koszty zatrudniania pracowników na umowę o pracę. Same składki ZUS, ubezpieczenie zdrowotne i podatek dochodowy kosztują 60% pensji netto. Nie są to jak wiadomo wszystkie koszty związane z legalnym zatrudnianiem ludzi. Gdy pracownik przychodzi do pracy trzeba zapłacić za jego badania wstępne. W trakcie pracodawca płaci za badania okresowe, krótkie zwolnienia lekarskie a także okresowe szkolenia BHP.

Continue reading “O trzeba pamiętać mając własną działalność gospodarczą? Czy da się na jakichś kwestiach dość znacznie zaoszczędzić?” »

Najpowszechniejsze pytania związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jak nie dać się biurokracji?

We współczesnych realiach coraz większa część społeczeństwa nie tylko chce posiadać swoją firmę, ale realizuje także te plany w rzeczywistości. W przytłaczającej większości dzisiejszych krajów, mamy do czynienia z wolnym rynkiem, którego podstawą jest to, że właściwie każdy może stworzyć działalność gospodarczą, produkując czy sprzedając konkretne produkty, czy też usługi.

Continue reading “Najpowszechniejsze pytania związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jak nie dać się biurokracji?” »

Lokale usługowe wrocław posiada w różnej powierzchni

Istotne jest miejsce uruchomienia lokalu usługowego
Musimy wydawać sobie sprawę z tego, że chcąc uruchomić jakiś punkt usługowy, powinniśmy się wpierw przyjrzeć lokalizacji, w której powinien się on pojawić. Im będzie ona ciekawsza, im więcej osób będzie się przewijało przez konkretną ulicę, tym większa będzie szansa, że uda nam się utrzymać oraz nie będziemy narzekać na brak kontrahentów.

Continue reading “Lokale usługowe wrocław posiada w różnej powierzchni” »

Szybki rozwój nowoczesnej techniki w znacznym stopniu przyczynia się do zredukowania liczby stanowisk pracy

Słowo samoobsługa w epoce PRL-u miało niedużo znaczeń. Chyba zazwyczaj łączymy go z barami na dworcach autobusowych, gdzie każdy, chcąc nie chcąc, był zmuszony obsłużyć się samodzielnie. Choć i dzisiaj nie w każdej karczmie pracują kelnerki, to jednak w porównaniu z latami 80-tymi ubiegłego stulecia dużo się zmieniło. Otóż, praca człowieka została zastąpiona przez rozmaite systemy. Naturalnie na razie roboty nie podają obiadów, lecz na parkingach lub w różnych wypożyczalniach należności bywają inkasowane przy użyciu specjalistycznych urządzeń.

Continue reading “Szybki rozwój nowoczesnej techniki w znacznym stopniu przyczynia się do zredukowania liczby stanowisk pracy” »

Jaki będzie koszt odprawy celnej?

Kiedy będziemy zajmować się transportem towarów, lub ich wywożeniem za granicę, to z pewnością musimy się dowiedzieć, które opłaty na nas czekają, jak wiele nas to wszystko będzie wynosiło, tak żebyśmy później nie byli niemiło zaskoczeni. Dlatego właśnie o wszelkich takich kwestiach powinniśmy się dowiedzieć jak najprędzej. Continue reading “Jaki będzie koszt odprawy celnej?” »