Okres nadzwyczajnych możliwości technologicznych. Ale czy dla każdego?

Żyjemy w czasach wielkich możliwości. Jakkolwiek poważnie brzmią takie słowa powinniśmy potwierdzić, iż rozwój nowych technologii poczynił wielkie zmiany.

To, co jeszcze wczoraj uchodziło za telefon komórkowy dziś określane jest „cegłą”. To, co jeszcze nie tak dawno było określane szczytem technologii aktualnie budzi uśmiech politowania. Dawniej zmiany technologiczne nigdy nie zachodziły tak szybko, to nie oznacza, iż jest to jakiś wyjątek, bo wydaje się, iż kolejne zmiany będą jeszcze bardziej rewolucyjne, jeszcze bardziej szybkie… A kiedy nastąpi koniec? Wielu twierdzi, iż jak stworzymy sztuczną inteligencję, jaka nas zastąpi i usunie…

Skoro spojrzałeś na umieszczone w tym serwisie artykuły, to ponadto zerknij na opracowanie (http://www.strefakas.pl/produkty/serwis-komputerowy/), które także najprawdopodobniej przykuje Twoją uwagę.

Może nie będzie tak źle…

android
Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie technologia nie wyrządziła nam krzywdy, więcej z niej korzyści niż kłopotów. Co byśmy przykładowo poradzili bez GPS-a. Weźmy takowy sygic. Jest to najbardziej znana aplikacja do nawigacji offline.

Jeżeli tego rodzaju tematyka jest dla Ciebie istotna, to koniecznie zerknij na serwis (http://kodak.wroclaw.pl/oferta), który bez wątpliwości także przyciągnie Twoją uwagę!

Dzięki takiej aplikacji sygic już na zawsze (i to za darmo) dostajesz szeregwiele bardzo potrzebnych pomocy: mapy, znaczenie ważnych punktów, planowanie tras i tym podobne (Więcej informacji pod tym linkiem).

Każda z tej pomocnej funkcji jest bardzo wysokiej jakości. Można z nich korzystać na tablecie i telefonie, nie jest wymagane połączenie z Internetem. Ta aplikacja to tylko jeden z wielu przykładów, jak łatwo można dostać coś tak zaawansowanego technologicznie, i to za darmo. Wiadomo, że dużą grupę aplikacji otrzymamy za pewną sumę pieniędzy, jednakże darmowych możliwości jest tak dużo, iż nie ma możliwości chyba ich wszystkich sprawdzić. Już nawet branżowe portale internetowe testują co miesiąc nowe, najbardziej obiecujące aplikacje, aby nie zgubić się w gąszczu tych niesamowitych możliwości. Pomimo tego, i tak nie da się nie przeoczyć wszystkiego. To pewnie przyznają osoby zawodowo zajmujący się tym zjawiskiem.

Supertelefon z układem Tegra 3
Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

Co znamienne, młodzi ludzie potrafią się zgubić w tym całym „technologicznym zamieszaniu”, jednakowoż, co mają poradzić ludzie wiekowi, którzy urodzili się w całkowicie odmiennych czasach. Dla nich dobrodziejstwa aplikacji, najnowszych wynalazków są często bardziej męczące niż pomocne. Najczęściej, kiedy już się decydują na przykład na smartfon, to rozpracowywany jest przez najmłodszego członka rodziny. Trudno się dziwić, dzisiejsi 20-latkowie narodzili się w świecie, gdzie internet istnieje na równi ze światem rzeczywistym. Można powiedzieć nawet, że jakkolwiek wiekowi ludzie idealnie potrafią odnaleźć się się w rzeczywistości, tak dla młodych ludzi bardziej rzeczywistym jest świat wirtualny.