Jeśli szukamy ładnego prezentu z Krakowa, kupimy go i w Sukiennicach i w najbliższym supermarkecie

Kraków nierzadko kojarzony jest z Wawelem – oczywiście nie dotyczy to każdego, kto odwiedza miasto, lecz jedynie takich zwiedzających, którzy nie przywykli do zagłębiania się w historię. Prawdopodobnie jeśli zapytalibyśmy tych osób, gdzie najlepiej w Krakowie pójść na zakupy, skierowaliby nas oni do Sukiennic.

Continue reading “Jeśli szukamy ładnego prezentu z Krakowa, kupimy go i w Sukiennicach i w najbliższym supermarkecie” »

Praktyczny kominek we wnętrzu

Wiele osób chce mieć u siebie w mieszkaniu kominek. Kominki przez bardzo długi czas były modne i chociaż bum na kominki już minął to nadal ludzie są zainteresowani zamontowaniem kominka u siebie w domostwach. Właściwie dobrany do wnętrza kominek świetnie dopełni wnętrze. Kominki bywają tylko elementem dekoracyjnym, ale są też wykorzystywane w chłodniejsze dni, jako źródło ciepła.

Continue reading “Praktyczny kominek we wnętrzu” »

Rola i przeznaczenie ciepłomierza
Zatrważają cię opłaty za ogrzewanie?

To urządzenie pozwalające na znaczną oszczędność budżetu i możliwość spożytkowania gotówki na inne, przyjemniejsze cele, np. weekendowy wypad z najbliższymi nad jezioro. Czym tak naprawdę są ciepłomierze i jakie są ich cele?

Continue reading “Rola i przeznaczenie ciepłomierza<br />Zatrważają cię opłaty za ogrzewanie?” »

Do czego jest obecnie stosowane szkło, podstawowe odmiany tego niezwykle popularnego materiału

Jednym z najstarszych materiałów wykorzystywanych przez człowieka jest zwykłe szkło. Ludzie mają z nim do czynienia już od tysięcy lat, w naturze szło pojawiało się w miejscach uderzenia piorunów czy w pobliżu wulkanów. W końcu nauczyli się je wytwarzać, a wiele setek lat doskonalenia techniki dało to, co mamy obecnie, czyli dziesiątki rodzajów i odmian szkła. Najpopularniejsze i najchętniej używane jest klasyczne szkło okienne. Jest ono tanie, gwarantuje wystarczające termiczne i wytrzymałościowe materiały, i jest podstawowym materiałem używanym właśnie przy produkcji okien.

Continue reading “Do czego jest obecnie stosowane szkło, podstawowe odmiany tego niezwykle popularnego materiału” »