Odzież na zamówienie – dużo większa jakość

Od dawna sieciowe sklepy odzieżowe zawładnęły rynkiem tekstylnym. Niestety, ubrania sprzedawane w salonach owych marek nie pasują na każdego. Różnimy się nie jedynie wyglądem ale również mamy różne kształty ciała.

Czy trzeba pogodzić się z tym, że chociaż ubrania te tracą swój kształt po jakimś okresie noszenia?
wózek widłowy
Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Szycie – http://noor.pl/ na zamówienie kiedyś, prawie dwadzieścia lat temu było czymś normalnym, natomiast kupowanie ubrań w sklepie przywilejem wyłącznie ludzi możnych, z tego powodu że za Polski Ludowej nie prosperowały inne sklepy odzieżowe oprócz tak zwanych Peweksów. W tych Peweksach można było zakupić za amerykańskie dolary firmowe spodnie jeansowe, koszule garniturowe, futra oraz wiele innych. Niestety, aby zarobić na spodnie jeansowe trzeba było nierzadko pracować całe wakacje, z tego powodu że były one warte nawet jedną miesięczną pensję. Dzisiaj jest inaczej, to właśnie szwalnia odzieży woła sobie sporo więcej za uszycie ubrania. Defektem ubrań sieciówkowych jest to, iż bluzki, kurtki, jeansy szyte są wg pewnych zatwierdzonych norm, a nie każdy posiada takie same wymiary, dlatego na jednych bluzka będzie wyglądała tak jak na manekinie, natomiast na pozostałych będzie gdzieś odstawać. Pierwszym powodem, dla którego odzież wyszywana na zamówienie jest zdecydowanie droższe jest to, że jest to czasochłonne zajęcie. Czasami można nawet czekać na efekt końcowy przez kilka tygodni. Po wtóre sami musimy nabyć materiał na takie ubranie (dowiedz się więcej), co jest ogromnym plusem, ponieważ samodzielnie mamy możliwość wybrać dobrej jakości materiał. Ostatnim elementem decydującym o cenie ostatecznej ubrania jest to, iż szwalnie nie są obecnie intratnym zajęciem, ponieważ trudno się wyróżnić pośród tak wielu firm sieciowych. Ale ubrania szyte na wymiar mają wielką zaletę, mianowicie dopasowanie do kształtu ciała zamawiającego oraz wysoką jakość wykonania.

Jeśli nie pasujesz do ani jednego ubrania jakie możesz znaleźć w sieciówce, bo nie posiadasz pospolitych kształtów, zamów ubranie w szwalni. Takowe ubranie ma wiele więcej zalet niźli wad.