Odpowiednie konto bankowe dla organizacji

Gdy przed kilkoma miesiącami zakładałem swoją firmę, oprócz konieczności załatwienia wielu urzędowych spraw, musiałem także otworzyć konto w banku. Cóż, tak naprawdę w Polsce tych banków mamy niemalże od zatrzęsienia, a więc zasadniczo miałem bardzo duży problem z tym, aby trafić na perfekcyjne konto.

Pieniędze

A niby jakie jest tak naprawdę to idealne konto? To bardzo subiektywny osąd, trudno w jednoznaczny sposób odpowiedzieć. Jednak na spokojnie mogę wymienić takie rzeczy na które sam zwracam baczną uwagę. Nie lubię, gdy ludzie za długo oczekują na przelew ode mnie. A więc to oznacza, że wybrałem taki bank, który może zapewnić bardzo szybkie przelewy – nawet jeśli idą do konkurencyjnego banku.

Jeśli nie jesteś pewien, czy opublikowane na niniejszej witrynie wiadomości są dość rzetelne, to zobacz źródło, które posłużyło do stworzenia tego tekstu.

Myślę, że przelewy bankowe są generalnie za wolne, choć co najbardziej intrygujące, w naszym kraju naprawdę nie jest w owym aspekcie beznadziejnie, tak naprawdę jesteśmy w czołówce.

Warto także zwrócić większą uwagę na to, ile placówek ma interesujący nas bank. Preferuję duże banki, bo łatwiej trafić na ich oddział. Choć te molochy mogą trochę źle się dla nas kojarzyć, to jeśli odpowiednio wybierzemy, zapewne obejdzie się bez denerwującej biurokracji i wszechobecnego bałaganu. Mam przynajmniej tego typu nadzieję – trudno wskazać, które banki akurat pod względem braku biurokracji są OK.

Finanse
Źródło: http://pixabay.com

Bardzo dbam także o przyjazną obsługę – szczególnie piję tutaj do infolinii. Często linia jest nieustannie pozajmowana, a na dodatek trudno się z nimi dogadać. Naturalnie ważne jest to by za konto firmowe nie płacić zbyt wiele. Ogromne banki tak czy siak wyjdą na swoje, a więc nic się nie stanie, jeśli rachunki bankowe dla firm będą niewielkim kosztem w naszym budżecie.

Mamy XXI wiek, czyli wypadałoby postawić na bank, który umiejętnie podchodzi do e-bankowości. Niegdyś dużo rzeczy musiałem załatwić w budynku. A dzisiaj? Niemal wszystko załatwiam w Internecie. Ewentualnie dzwonię na infolinię. Czyli jak widać, choć trudno w jednoznaczny sposób powiedzieć, które konto dla firm jest strzałem w dziesiątkę, to tak czy siak absolutnie z nas nie może napotkać na znaczące problemy z odpowiedzeniem na akurat to pytanie. A przynajmniej tak jest w akurat w moim przypadku. To jak jest z Tobą, drogi internauto?