Zestawienie śmieci – co należy wiedzieć?

Ewidencja odpadów jest obowiązkiem każdego, kto jest posiadaczem odpadów. Innymi słowy chodzi o podmiot, który faktycznie nimi zarządza. Opiera się na dokumentowaniu nie tylko ilości, ale także sposobów gospodarowania odpadami, np. ich rozporządzaniem oraz unieszkodliwianiem. Zatem trzeba składać kartę ewidencji odpadów i kartę przekazania odpadów.

Continue reading “Zestawienie śmieci – co należy wiedzieć?” »

Segregowanie odpadów to ostatnio głośny temat. Meble też możemy utylizować

Śmieci to coraz większy kłopot naszej planety. Każdego roku na świecie produkuje się kilkaset milionów ton śmieci i odpadków, z jakich tylko część z nich jest odpowiednio zagospodarowana. Reszta wywożona jest na nielegalne wysypiska, do lasów, rzek i mórz, coraz bardziej zanieczyszczając środowisko naturalne. Wielu osobom wydaje się, że problem odpadów nie będzie ich dotyczył, i po prostu nie zdają sobie sprawy z tego, jak dużo sami mogą wykonać w tej kwestii.

Continue reading “Segregowanie odpadów to ostatnio głośny temat. Meble też możemy utylizować” »

Efektywne zarządzanie odpadami to podstawa

Dosłownie każdy dom czy zakład przemysłowy cały czas wytwarza wiele rozmaitych śmieci. W wielu przypadkach nawet nie przykładamy do tego szczególnej uwagi, ale gdyby nie sprawna gospodarka odpadami wykonywana zarówno przez prywatne firmy jak i państwowe instytucje, to po niedługim czasie coś takiego mogłoby się dla nas stać naprawdę poważnym problemem.

Continue reading “Efektywne zarządzanie odpadami to podstawa” »

Segregowanie i utylizacja odpadów – znaczenie tego dla naszej przyrody.

Ludzie każdego roku wytwarzają dziesiątki milionów ton odpadów. Oczywiście powinny one być wywożone na wysypiska, gdzie zostaną właściwie chronione, lecz niestety spora ich część ląduje w lasach, jeziorach lub rzekach, zanieczyszczając ogromnie środowisko naturalne. W wielu krajach, do których zdecydowała się dołączyć również Polska, wprowadzono dość rygorystyczne zasady które dotyczą zarządzania śmieciami, gdyż wiele z nich można ponownie zużytkować.

Continue reading “Segregowanie i utylizacja odpadów – znaczenie tego dla naszej przyrody.” »

Ochrona środowiska to bardzo ważna sprawa, musisz wiedzieć, jak postąpić przy gospodarowaniu odpadkami

Dzisiaj rzeczywiście dużo zainteresowania poświęca się sprawie ekologii i ochrony środowiska. Czyni się wszystko, aby jak najlepiej odciążyć naturę od zanieczyszczeń i śmieci powstających za sprawą działalności człowieka. Zakłady przemysłowe są wielkim zagrożeniem dla środowiska naturalnego, dlatego bardzo istotne jest, aby postępować zgodnie z wyznaczonymi zasadami i odpowiednio gospodarować powstającymi odpadami.

Continue reading “Ochrona środowiska to bardzo ważna sprawa, musisz wiedzieć, jak postąpić przy gospodarowaniu odpadkami” »