Oddaję towar bez podania powodów – jak przebiega taka procedura

W dzisiejszych czasach ciągle robimy jakieś zakupy. A to nową bluzkę, jakieś sztućce do pokoju kuchennego czy nowe biurko do kącika naszej pociechy. Stale coś należy kupić i my to dokładnie robimy. Robimy zakupy, bo czegoś potrzebujemy, albo, dlatego, że po prostu nie mamy, co robić. Często sporo zakupów nie jest przemyślanych. I o ile kupowaliśmy nie myśląc kolejną puszkę ananasów to w porządku, ale jeżeli jest to jeszcze jedna bluzka w kolorze niebieskim, to raczej nie jest to świetny pomysł.

Z tego powodu, że nasze zakupy są nieprzemyślane myślimy o tym żeby zwrócić towar.

Czy omawiany wątek Cię zaintrygował? Wejdź także na pomocne notatki (https://www.winski.pl/rejestracja-znakow-towarowych.html) mające równie istotne informacje, które niewątpliwie całkowicie Cię wciągną.

Sporo sklepów internetowych pozwala na oddanie produktu bez podawania przyczyny. Zamawiam, przymierzam i odsyłam, bo okazało się, że jednak konkretna rzecz nie pasuje do Ciebie. To normalna praktyka. Ale zwrot towaru bez podania przyczyny w stacjonarnym sklepie nie jest już tak banalną sprawą (czytaj więcej na ten temat). Bardzo często jest tak, że trzeba wypisać kwit związany z reklamacją, a ta musi obejmować powody oddania produkty. Wtedy można myśleć o tym, że dostaniemy zwrot pieniędzy za towar albo na nową rzecz.

zwrot
Autor: H. Michael Karshis
Źródło: http://www.flickr.com

A, jeśli od razu chcielibyśmy oddać coś, tylko, dlatego że jednak zmieniliśmy zdanie i chcielibyśmy odzyskać nasze pieniądze, to faktycznie może nie być proste. Sklepy mają swoją politykę, która raczej polega na „weź i wróć po kolejną rzecz”, a nie na „weź przymierz w mieszkaniu ponownie i oddaj”. Dlatego też często słyszymy sporo nieprawdziwych wymówek, które nie pozwalają nam na zwrócenie towaru. Jednak posiadamy określony czas, który pozwoli nam konsumentom na oddanie towaru bez podania przyczyny.

W odmętach komputerów

Gdy mamy komputer najczęściej mamy również Internet. W Internecie poszukujemy w internetowych przeglądarkach wielu rzeczy. A gdy posiadamy Internet i zainstalowaliśmy przeglądarkę chrome, to należy też pamiętać, że zapisujemy na niej chrome hasła (czytaj więcej na ten temat). Warto sprawdzić, jakie hasła są zapisane i jeśli będzie taka potrzeba po prostu je pousuwać. Pamiętajmy, że brak antywirusa może nam zaszkodzić i sprawić, że ktoś będzie miał dostęp do naszych kont. Dodatkowo, gdy mamy komputer pogotowie komputerowe gdynia powinien on przejść test wydajności komputera (czytaj więcej na ten temat). Są programy pozwalające na sprawdzenie wydajności wszystkich podzespołów komputera, dzięki czemu będziemy wiedzieć, czemu czasem nasz komputer opóźnia nasze działania.