Odbiory mieszkań są konieczne

Jeżeli zdecydujemy się na zakup mieszkania od dewelopera, to na pewno z przejęciem śledzimy to co wydarza się na budowie, następne piętra budowania naszego bloku, jego tynkowanie, zazielenianie oraz wykańczanie. Jeżeli już od kilkunastu dni nie widzimy pracowników na budowie, to zaczynamy się stresować, że nasze mieszkanie stoi puste, a my przecież już chcielibyśmy do niego wejść i zabrać się za jego urządzanie, tak aby jak najprędzej tam zamieszkać. Każdy dzień wyczekiwania zdaje nam się utraconym czasem oraz marnowaniem nasze mieszkania. Jednak w takowych sytuacjach wszystko musi posiadać swoją kolejność.

Bez odbioru się nie da

odbiór mieszkania
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zakończy się stawianie bloku i wszystko, co miało zostać zrobione zostało już wykonane, przychodzi pora na odbiór tonerów gdynia mieszkania.

Nie ociągaj się – jeżeli chcesz przeczytać dalsze newsy (www.czystal.wroclaw.pl/) na ten niezwykle zajmujący temat, to kliknij w link pod spodem i przejdź do nowego wpisu.

W pierwszej chwili powinny być one przejrzane przez ekspertów, przez kominiarza, który zobaczy czy wszędzie są właściwe ciągi, tak żebyśmy w razie czego się nie zaczadzili, przez nadzór budowlany, który obejrzy, czy wszystko zostało zrobione w dobry sposób, a co się z tym wiąże, czy budynek nie runie przy pierwszym silniejszym wietrze oraz czy mieszkając tu nie narażamy własnego życia. Dodatkowo trzeba powiedzieć, że jeśli będzie winda, to ona również musi być przejrzana, by wszyscy posiadali pewność, iż nie spadnie, jeżeli mieszkańcy zaczną do niej wsiadać. A iż te kilka osób żąda troszeczkę czasu na sprawdzenie wszystkiego, to niestety lecz powinno to potrwać.

Mieszkańcy również robią odbiór
Jeżeli wszystko jest już sprawdzone przez specjalistów, nadchodzi moment, gdy właściciele odbierają klucze do własnych mieszkań, wówczas zazwyczaj poznają własnych sąsiadów, lecz także i muszą wykonać swoisty odbiór techniczny mieszkania. Muszą w towarzystwie odpowiedniej osoby potwierdzić, że wszystko się zgadza, że to co miało być zamontowane to jest na własnym miejscu i że nie będziemy mieli potem żadnych pretensji, że coś nie było robione tak jak musiało.

ciekawe mieszkanie
Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Aby się właściwie żyło
Jeżeli pragniemy, by w danym miejscu rzeczywiście właściwie nam się mieszkało, to powinniśmy posiadać świadomość, iż jest ono bezpieczne i iż nic złego się nie stanie, tylko dlatego, iż w czasie budowy, ktoś czegoś nie dopilnował. A taką świadomość możemy mieć tylko i wyłącznie w chwili, jeżeli właściwie do tego przygotowane osoby zobaczą nasze mieszkanie oraz cały blok, a później poświadczą, iż wszystko jest dobrze.