Odbiór budynków od firmy deweloperskiej

Każdy, kto nabywa nowe lokum od dewelopera, liczy na to, że jest ono perfekcyjnie zrealizowane w każdym szczególe. Gwarancję , iż nie zostaliśmy oszukani otrzymamy dopiero wtedy, gdy z rozwagą podejdziemy do jego odbioru. Jak powinien przebiegać odbiór mieszkania od dewelopera?

mieszkanie
Autor: Prestige PR
Źródło: Prestige PR

Główna zasada: pośpiech jest złym doradcą. Nie dajmy się poganiać przedstawicielowi dewelopera. Pamiętajmy by radość, którą się upajamy była przeszkodą w obiektywnej ocenie lokalu, w którym mamy zamieszkać. Do odbioru mieszkania należy podejść wyjątkowo skrupulatnie. Jeśli w tej chwili zauważymy i zgłosimy uwagi, ominiemy późniejszych kosztów za naprawy. Naprawa obitej czy też pękniętej ściany to niemały koszt zobacz również .

Umawiając się na odbiór mieszkania od dewelopera, warto wziąć do towarzystwa osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która ”świeżym okiem” zerknie na jakość wykonanych robót. Obowiązkowa jest precyzja i podstawowa wiedza z zakresu budownictwa. odbiór elektrośmieci gdynia techniczny najlepiej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle słonecznym, które pozwoli na zauważenie prawdopodobnych niedoskonałości. Bywa, że prosimy o pomoc osoby, które odbiór mieszkań już ”przerabiały” – nie jest to rozsądne wyjście. Nie możemy mieć bowiem pewności, że

mieszkanie
Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

zauważą wszystkie ewentualne uchybienia oraz, że będą w posiadaniu specjalistycznych przyrządów.

Zaintrygował Cię tego typu tekst? Jeżeli tak, to tutaj też jest zamieszczona świeża treść (http://assystem.com.pl/), która na pewno będzie Ci odpowiadać.

Odpowiednim wyjściem jest udanie się na odbiór techniczny z kompetentną osobą – . przedstawicielem firmy zajmującej się odbiorem mieszkań.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu zawodowemu sprawdzi on metr po metrze, pomieszczenie za pomieszczeniem, tj. piony i jakość tynków ścian czy sufitów, instalację gazową, centralnego ogrzewania i elektryczną, stolarkę (okna i drzwi), posadzki itp. Dokona rzeczowej oceny nabywanej nieruchomości oraz fachowo będzie motywował konieczność niezbędnych zmian (po wykonaniu odbioru możemy liczyć na opracowany protokół oraz dokumentację fotograficzną).

Najbezpieczniej będzie podać wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której znajduje się mieszkanie lub dom, np. oferta odbioru mieszkania, a zobaczymy listę ofert z której z całą pewnością zdecydujemy się na odpowiednią.