Obywatelski obowiązek – rozliczyć druk PIT za rok, który minął

Wypełnianie zeznań od zawsze kojarzyło się z ręcznym, a później elektronicznym wypełnianiem klasycznych formularzy. I choć oczywistym było, że im szybciej dokument PIT się wypełni, tym szybciej otrzyma się ewentualny zwrot podatku, bardzo wiele ludzi zwlekało do ostatniego momentu z wysłaniem swojego rozliczenia rocznego. Był to duży błąd, ponieważ często ostatnie dni kwietnia w skarbówkach albo na poczcie wyczekuje się w długiej kolejce do okienka. Ale już od pewnego czasu możemy wysłać deklarację PIT online.

pieniądze
Autor: Rafael Antonio
Źródło: http://www.flickr.com
Rozliczenie PIT przez internet i złożenie go bez bez spaceru na pocztę czy do skarbówki jest wykonalne za pośrednictwem programu dedykowanego rozliczaniu sprawozdań rocznych (). Od jakiegoś czasu istnieje jest możliwy całkiem elektroniczny sposób wygenerowania i składania zeznania rocznego. Wdrożono elektroniczny system przekazywania tego typu deklaracji. To coraz popularniejsza droga rozliczania się podatników, dlatego też PIT rozliczymy przez internet dzięki platformie z elektronicznymi deklaracjami. Można użyć do tego bezpośredniego programu ministerstwa finansów lub darmowych programów.

Jak sądzisz? Czy opisywany wątek jest interesujący? Jeżeli tak, to odnośnie do przedstawianego tematu poznaj szczegóły tutaj.

Kolejną alternatywą są elektroniczne druki PIT online. Całkiem darmowe programy komputerowe prowadzą nas krok po kroku przez wszystkie pola – rozliczenie pit przez internet.

Wskazują, jakie dane i gdzie należy wpisać.

To niesamowicie wiarygodna treść opisująca opublikowane w niniejszym poście zagadnienia, więc kliknij tu, aby również ją zgłębić.

W momencie wypełniania weryfikują, czy wszystkie konieczne pola zostały przez nas poprawnie uzupełnione. Zmniejsza to szansę pomyłek, co później mogłoby skutkować koniecznością składania korekty deklaracji w skarbówce. Notorycznym błędem jaki zdarza się wielu podatnikom było brak podpisu na formularzu PIT. W przesyłania elektronicznie podpis jest niepotrzebny. Obecnie weryfikacja osoby składającej PIT przebiega w inny sposób – trzeba podać kwotę przychodu z zeznania podatkowego z ubiegłego roku.

deklaracja pit
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet rozliczenie PIT przez internet zapewnia nam kopię. Po wypełnieniu deklaracji wystarczy zaledwie odczytać maila z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, będącym poświadczeniem tego, że złożyliśmy nasz PIT online na czas.