Obniżki cen na rynku mieszkaniowym

Trzy ostatnie kwartały to okres obniżek cen na rynku nieruchomości. Tańsze są mieszkania na rynku wtórnym i pierwotnym, mniej zapłacimy także za budownictwo jednorodzinne. Nie ważne, czy to jest Poznań czy Katowice, sprzedaż mieszkań dotyka krach. Stabilny poziom cen za metr kwadratowy da się zauważyć jedynie w popularnych osiedlach dużych miast . Nie inaczej jest w subrynku mieszkań z wyższej półki.

apartament z tarasem
Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com
Tendencja na rynku budownictwa jest spowodowana niskim popytem. On z kolei wynika teraz z początku okresu urlopowego. Patrząc głębiej nie bez winy są niekorzystne oferty kredytowe i rozbuchana liczba oddanych metraży – nasycenie rynku. Badając generalne notowania cen, rzuca się mocno w oczy, że województwem, w którym najmniej obniżają się ceny, jest mazowieckie. Nawet gołym okiem widać to, gdy po wpisaniu w wyszukiwarkę „nieruchomości mazowieckie” dostajemy niezmiennie jednakowe ceny drogich osiedli.

Jeżeli jesteś zdania, że chcesz odnaleźć podobne materiały, to przeczytaj wskazówki z www (https://www.kamykszlif.pl/renowacja-marmuru/) – to nieco inny punkt widzenia, jednak też jest warty zainteresowania.

Autor: krakow4u.pl

nieruchomości apartamentowe w tym przypadku silnie zniekształcają statystyki, ponieważ nieustannie występuje dobry popyt na mieszkania w monitorowanych osiedlach Warszawy. Dość rozchwytywane są prestiżowe dzielnice, takie jak Ursynów i Bemowo. W nich deweloperzy trzymają ceny na stałym, a czasem nieco wyższym niż kiedyś, pułapie. Jeżeli chodzi o mniej elitarne mieszkania Warszawa posiada w ofercie rzecz jasna również zwykłe budownictwo, rozsiane po w dużej części stolicy.

Czy to zatem idealny moment, by sprawić sobie własne cztery kąty? Odpowiedź brzmi: pewnie tak. Eksperci dopowiadają jeszcze, że zastój na rynku ma szanse trwać nawet do końca roku. Trzeba zatem przemyśleć wstrzymanie się z decyzją, obserwując uważnie raporty z rynku mieszkaniowego.

Masz niedosyt informacji na ten temat? Zajrzyj na nową witrynę i tam oczekuje na Ciebie dalsze istotne omówienie (http://www.rynekelektryczny.pl/tim-po-trzech-kwartalach-2019-roku/) tej tematyki.

Szczególnie można liczyć na silniejsze spadki na rynku wtórnym i w budownictwie jednorodzinnym.

Źródło: