Obecnie w różnorodnych dziedzinach życia można zauważyć wpływ nowych technologii

Aktualnie w różnorodnych aspektach życia widać obecność nowoczesnych technologii. Dotyczy to zwłaszcza komputerów i sieci WWW. Widać to dobrze na przykładzie urzędów i innych instytucji publicznych, które obecnie w większości przypadków są już zautomatyzowane. Powszechna komputeryzacja zahaczyła także o bankowość. Jednym z pierwszych przejawów tego procesu było pojawienie się bankomatów, urządzeń skomputeryzowanych służących do szybkiego wypłacania gotówki z konta.

technologie
Placówki bankowe również są zautomatyzowane, co znacznie skraca czas oczekiwania na zrealizowanie potrzebnej usługi. Wielki wpływ na bankowość miało rozpowszechnienie się Internetu. Od pewnego czasu funkcjonuje i dynamicznie się rozwija tak zwana elektroniczna bankowość.

Jeżeli zainteresował Cię omawiany temat, to obejrzyj także inne równie ciekawe strony, które zawierają nie mniej absorbujące informacje.

Wyróżnia się ona tym, że wszystkie lub też większość kwestii związanych z bankiem można załatwić tylko za pośrednictwem sieci, czyli bez opuszczania domu. Z czasem jako odmiana stworzona została również bankowość elektroniczna dla firm – .

Przelewy przez Internet

Razem z wprowadzeniem bankowości internetowej zaczęto poszerzać zakres usług, jakie są możliwe do zrealizowania w ten sposób. Aktualnie są to między innymi takie usługi jak wzięcie pożyczki czy kredytu. Najpopularniejszą usługą jest jednak wykonywanie przelewów za pośrednictwem sieci. Jest to metoda bardzo łatwa i szybka. Użytkownik posiadający konto w Internecie musi tylko wpisać dane adresata we właściwych miejscach oraz wybrać kwotę przelewu. W sytuacji prowadzenia konta w banku tym samym co adresat pieniądze
technologie
Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

zostaną przelane tego samego dnia. W innych przypadkach trwa to zwykle około jednego dnia.

Wyłącznie internetowo

Jeszcze do niedawna jeżeli chodzi o bankowość internetową, to była ona w każdym przypadku połączona z prowadzeniem tradycyjnego konta, które wiązało się z możliwością wypłacania pieniędzy i dokonywania innych transakcji w budynku banku. Obecnie natomiast coraz większą popularność zyskują banki wyłącznie internetowe. Jedyne, co posiada klient tego rodzaju banku, to karta debetowa , za pomocą której wypłaca on środki w bankomacie. Oprócz tego wszystkie potrzebne transakcje realizuje sprzed ekranu komputera.

Ten artykuł ma niesamowicie ciekawą treść, ale odwiedź serwis www, który posiada analogiczne informacje. Również zapewne będą niesamowicie ciekawe.

Jest to na pewno sposób nowoczesny i wygodny.