O trzeba pamiętać mając własną działalność gospodarczą? Czy da się na jakichś kwestiach dość znacznie zaoszczędzić?

W naszym kraju są dość wysokie koszty zatrudniania pracowników na umowę o pracę. Same składki ZUS, ubezpieczenie zdrowotne i podatek dochodowy kosztują 60% pensji netto. Nie są to jak wiadomo wszystkie koszty związane z legalnym zatrudnianiem ludzi. Gdy pracownik przychodzi do pracy trzeba zapłacić za jego badania wstępne. W trakcie pracodawca płaci za badania okresowe, krótkie zwolnienia lekarskie a także okresowe szkolenia BHP.

samochody
Autor: Maciej K
Źródło: http://www.flickr.com
Pracownikowi należy się też odzież robocza, środki czystości oraz napoje zimne w trakcie upałów. Co więcej pracodawca powinien wyposażyć stanowisko pracy oraz szkolić swojego pracownika (zobacz ile czasu na dostarczenie l4). Do tych kwestii dochodzą jeszcze urlopy, a jednocześnie potencjalnie inne opłaty, jak odsetki od zaległości zus przeczytaj przykłady . Zatrudnianie pracownika jest więc dosyć drogie. Odnosząc się do tej sytuacji nie dziwmy się, iż niezmiennie rośnie liczba umów zleceń oraz tzw. samozatrudnienia.

Pod pojęciem samozatrudnienia rozumiemy sytuację, gdy pracodawca przekonuje zatrudnionego do otworzenia własnej firmy. Jest to dla niego z pewnością opłacalne rozwiązanie, gdyż w zasadzie nie ponosi innych kosztów zatrudniania pracownika, a osoba na działalności nie ma prawa do urlopu, nie opłaca jej się też korzystanie ze zwolnień lekarskich. Taka osoba także może z tego skorzystać, gdyż jeśli ma gwarantowany dochód, to będzie miał dochód, a także opłacić zus. Można także sprawdzić jakiego rodzaju podatki musimy płacić, czy jest to na przykład podatek (czytaj też faktura VAT wzór) dochodowy liniowy tutaj i także spróbować mieć z tego korzyść.

Jednocześnie posiadacze własnej firmy mają możliwość, aby skorzystać z różnorodnych interesujących opcji, jak zakup samochodu na firmę 2015 – sporo więcej zobaczysz na www. Dzięki temu można ponieść mniejsze koszty działalności, a jeszcze na tym skorzystać. Chociaż prowadzenie firmy nie jest zbyt proste oraz tanie, to jednak jest bardzo dużo możliwości, by na tym zyskać. Najkorzystniej przed rejestracją własnej firmy przekonać się, jakie są możliwości i w jakich obszarach możemy zyskać. To faktycznie będzie dla nas pomocne, kiedy już będziemy prowadzić własną działalność. Dobrze spróbować więc dowiedzieć się jak najwięcej, będziemy mieli bardziej znaczne możliwości, które na pewno pomogą nam w prowadzeniu firmy.