O czym należy pamiętać, myśląc o złomowaniu samochodu?

Złomowanie wozu to wyjście, jakie coraz częściej wybiera sporo kierowców. To nietrudny oraz szybki sposób na pozbycie się samochodu, którego już nie używamy. Niemniej, decydując się na złomowanie wozu, warto pomnieć o kilku ważnych kwestiach.

Po pierwsze wybierzmy fachową, uczciwą oraz doświadczoną firmę oferującą auto złom Łódź. W Sieci znajdziemy dużo propozycji auto złomowania, pożądane byłoby poznać się z kilkoma i skonfrontować je ze sobą. Weźmy pod uwagę sumę, jaką zdobędziemy za oddanie wozu na złom i zastanówmy się nad tym czy jest ona dla nas korzystna. Pamiętajmy również o tym, by skorzystać z propozycji sprawdzonych przedsiębiorstw oferujących auto (zobacz także śruby do felg) złom w Gdańsku. Wybierając firmę, jaka zajmuje się złomowaniem pojazdów, zobaczmy czy ma ona własny transport.
złom
Autor: Scott.Symonds
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nasz samochód jest jeszcze sprawny, możemy w pojedynkę pojechać nim na stację demontażu, aczkolwiek nie zawsze tak jest. Jeśli posiadamy auto (salon Subaru), jakie od lat stoi w garażu i ani myśli ruszyć choć na chwilę – znajdźmy firmę, jaka proponuje dojazd do Klienta oraz samodzielne zabranie auta. Będzie to dla nas niezmiernie wielkim ułatwieniem. Ponadto firmy, które proponują dojazd do Kontrahenta i samodzielny transport pojazdu, częstokroć płacą za wóz od ręki. Oznacza to, iż w ciągu kilku minut możemy otrzymać pieniądze za nasz samochód. Jeżeli więc zależy nam na prędkiej gotówce, to poświęcenie wozu na złom bezsprzecznie będzie bardziej opłacalne aniżeli na przykład jego sprzedaż.

Po drugie, kiedy już decydujemy się na złomowanie pojazdów w Wałbrzychu, pomnijmy o wyrejestrowaniu pojazdu. Po załatwieniu każdych ważkich formalności na stacji demontażu, otrzymamy dobre zaświadczenie, z którym koniecznie powinniśmy udać się do Wydziału Komunikacji. Tam możemy wyrejestrować nasz samochód. Co więcej nie zapomnijmy także o wybraniu się do ubezpieczyciela. Jeśli nasze auto miało ważne OC, jakie było opłacone na parę miesięcy z góry, wówczas musimy otrzymać zwrot pieniędzy.