O czym powinien pamiętać idealny pracodawca

W swojej pracy czujesz się bezpieczny i dowartościowany. Nie narzekasz na zarobki, możesz liczyć na terminowo opłacany ZUS oraz dobrą opiekę medyczną. Szef wie, że pragniesz być także rodzicem, toteż bez problemu łączysz pracę z życiem rodzinnym. Niemożliwe?

praca w biurze
Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Niestety, nierzadko okazuje się, że tak… Czy istnieje więc pracodawca idealny? Na wizerunek dobrego szefa składa się parę czynników. Przede wszystkim jest to bezpieczeństwo, należyte wynagrodzenie czy bycie docenianym w pracy.

Idealny pracodawca to firma, która w momencie kryzysu i złej sytuacji na rynku pracy, da stabilne zatrudnienie. Od wielu lat to jeden z najważniejszych czynników w Polsce. Jak sprawdzić stabilność potencjalnego pracodawcy? Zainteresujmy się, czy firma w ciągu ostatnich lat przeprowadzała zwolnienia grupowe oraz czy można zauważyć jej rozwój.

Wysokość zatrudnienia jest ważnym elementem zatrudnienia, ale oprócz średniego wynagrodzenia 3500 brutto, pracownicy cenią terminowo przelewane na konto wypłaty oraz odprowadzanie składek ZUS. Z tego względu regularność przelewów, odprowadzanie wysokość składek ZUS – dbanie o to, by należne sumy zjawiały się na koncie pracownika (zobacz umowa na czas nieokreślony) w dniu, w którym powinny, jest niezmiernie ważną kwestią.

Dobry szef to przede wszystkim uczciwy człowiek. Jeśli więc pracownik fizyczny udowodni, że przy normalnym pełnieniu swoich obowiązków narażony był na zniszczenie odzieży własnej, szef powinien zdecydować się płacić pracownikom ekwiwalent za pranie odzieży roboczej . Ponieważ pracodawca jest zobowiązany do prania, konserwacji, naprawy, odpylania odzieży roboczej oraz środków ochrony indywidualnej osób zatrudnionych. I dobry szef ma tego świadomość.

rozwój pracownika
Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Pracę traktujemy jak wyzwanie, lubimy się sprawdzać, wyznaczać nowe cele. Istotny jest dla nas rozwój. Dzisiejszy pracownik to człowiek, który wkraczając na rynek pracy, rozważa, czy będzie mógł się w danej firmie rozwijać. I nie ma w tym nic zatrważającego, ponieważ stanie w miejscu, praca bez wyzwań, po prostu nużą. Doceniamy pracodawców, którym zależy na rozwoju kadry.

Jeżeli opisywany temat jest dla Ciebie atrakcyjny, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju zagadnienia posiada solidna strona – niewątpliwie materiały w tamtym miejscu umieszczone są równie zajmujące.

Taki pracodawca to prawdziwy skarb.