O czym pamiętać przygotowując się do wesela i ślubu? Jakie działania powinniśmy podjąć?

Wesele oraz ślub to wydarzenia niezwykle istotne dla wielu z nas, dla niektórych wzrasta to do rangi czegoś najbardziej niesamowitego. Każda z tego rodzaju osób marzy, żeby móc wspominać takie magiczne chwile, jako niesamowite, niepowtarzalne oraz jedyne w swoim rodzaju. Im bardziej blisko terminu ślubu, napięcie wzrasta, emocje udzielają się wszystkim, ale przecież powinniśmy powstrzymać nerwy i zapanować nad wszystkim.

zdjęcie ślubne
Autor: MsSaraKelly
Źródło: http://www.flickr.com

Już na samym początku należy zdefiniować budżet, który będzie potrzebny na organizację tych wydarzeń. Nie ulega bowiem wątpliwości, iż ślub i wesele to rzeczywiście duże wydatki. Trzeba szczerze podyskutować o naszych możliwościach finansowych, jakiego rodzaju istnieją oczekiwania co do charakteru całej zabawy i ilości zaproszonych gości oraz kto finalnie za to zapłaci. Uniknąć można w ten sposób jakichś nieporozumień na pozostałym etapie. W tym momencie także jesteśmy w stanie zacząć przygotowywać listę gości, a jednocześnie wybrać dla nich właściwy hotel – sprawdź również grand-hotel.
Wybierzmy najlepszą dla nas oraz dla naszych rodzin datę ślubu. Na początku trzeba rezerwować termin w restauracji oraz kościele (albo w Urzędzie Stanu Cywilnego, jak to ślub cywilny). Rezerwując termin w restauracji, trzeba to połączyć z zarezerwowaniem noclegów dla gości. Dodatkowo, należy wybrać najlepszy i najbardziej odpowiadający nam oraz naszym gościom muzyczny zespół lub DJ-a. Jakoś na pół roku przed ślubem kobieta powinna dobrać najlepszą dla swoich potrzeb ślubną suknię. Na początek najlepiej poznać projekty jakie są dostępne w kolorowych czasopismach oraz w sieci.

nocleg w hotelu
Autor: Matthias Mueller
Źródło: http://www.flickr.com

Później najlepiej umówić się z koleżanką lub mamą na pierwsze przymiarki w salonach ślubnej mody. Jak mamy już całkowitą listę gości, jesteśmy w stanie potwierdzić rezerwację noclegów, ewentualnie domówić nowe noclegi. Najbardziej korzystnie przy tej okazji określić kwestie organizacyjne jakie odnoszą się do zakwaterowania naszych gości weselnych, czyli jak będzie wyglądał rozkład gości na pokoje, posiłki dla gości, którzy przyjadą trochę wcześniej czy ewentualne dostawki do łóżek. I pamiętać o tym powinniśmy w każdym miejscu, czy jest to Rzeszów albo inne miejsce, zawsze te kwestie organizacyjne prezentują się identycznie.

Źródło informacji: