Nowy rok, stare należności – o czym warto pamiętać, żeby nie dostać oprocentowanych zaległości

Sprawy rozliczeń dla wielu prywatnych przedsiębiorców, a zwłaszcza wchodzących na rynek wywołują ból już przez samą nazwę. ”Skarbówka” nie odpuści i wcześniej czy później należy zestawić przed instytucją należyte pisma z odliczeniami czy też kolumnami podatków.

Przedsiębiorcy zobligowani są płacić tak zwane zaliczki na podatek, które pochodzą z własnej działalności.

Podatki
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Przypominając progi podatkowe wynoszą one 18 i 32 procent, drugi parametr procentowy dotyczy tych przedsiębiorstw, które generują wpływ większy niż 85 528 złotych rocznie. Rzeczywistość nie wygląda dla początkujących oraz niewielkich przedsiębiorstw kolorowo – fakty są takie, że biorąc pod uwagę całość opisującą podatek liniowy: zasady, przeliczniki itp. wychodzi na to, że faktyczne zyski generuje się od drugiego progu.

W kwestii zaliczek, które prowadzący działalność gospodarczą muszą odprowadzać co miesiąc istnieje jeden wyjątek. Młodsi inwestorzy i mali przedsiębiorcy mogą wybrać opcję, w której będą odprowadzać podatek dochodowy kwartalnie.

Koniecznie zobacz tekst na portalu, w którym również odnajdziesz informacje traktujący o podnoszonej tutaj sprawie. Na pewno jest w nim coś interesującego dla Ciebie.

W przypadku comiesięcznych zaliczek odprowadzane są one do 20 dnia w każdym miesiącu. Jeśli wybierzemy kwartalny sposób naliczania przedsiębiorca musi podjąć taką decyzję i zawiadomić „Skarbówkę” do każdego 20 lutego.Podobnie zachowuje się w kolejnych latach, chyba, że naliczane odsetki zmienią się na opłacane co miesiąc. Polecamy również

Zobowiązania natury finansowej, które jawią się niczym zmora dla części przedsiębiorców to zapewne odsetki od zaległości ZUS.

jak obliczyć podatek
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Wszyscy którzy pracują na umowach o pracę opłacają składki społeczne i na OFE. Każde niedociągnięcia za zaległy rok podatkowy Urząd wychwytuje i nakłada procent w nowym roku podatkowym.

Zaprezentowany zagadnienie przygotowaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się opis. Daj nam znać – przejdź do oferty (http://ekspert-plock.pl/) !

Stawki się zmieniają – ostatnie odnośnie dopłat społecznych wynosiły 8 %, przy OFE równały się 4,51% w skali roku. Będąc na bakier z niespłaconymi usługami i inwestycjami także dostaniemy oprocentowaniem po kieszeni. Jego wysokość jest dotkliwsza – wskaźnik za tak zwane odsetki za zwłokę w spłacaniu równał się 13 % w skali roku. Czytaj też

Stąd też jasna uwaga i morał – mając stałą umowę lub pensję nie warto zadzierać z instytucjami skarbowymi. Wszystkie powinności i niedoinwestowania odbiją się w nowym roku podatkowym czkawką.