Nowy komputer – wskazówki pomagające w jego zakupie

Właściwy wybór laptopa to niełatwa decyzja. W końcu takiego zakupu przeważnie dokonujemy na co najmniej parę lat. Musimy zatem wybrać taki sprzęt, z którego będziemy kompletnie usatysfakcjonowani, aby potem przedwcześnie go nie wymieniać i nie wydawać w taki sposób znowu dużej kwoty pieniędzy. Dobrze się biorąc to pod uwagę zastanówmy, jaki dysk twardy nas interesuje, jaka karta graficzna oraz inne podzespoły.

dysk twardy
Autor: WD
Źródło: WD
Muszą być one jak najlepiej przystosowane do naszych potrzeb . Innego komputera będzie przecież potrzebował projektant graficzny, innego programista, innego z kolei maniakalny gracz, a jeszcze innego człowiek, który korzysta z niego sporadycznie oraz to w głównej mierze do przeglądania witryn internetowych.

Najpierw musimy się zastanowić czy interesuje nas nowy sprzęt, czy też raczej używany. Obie te opcje mają swoje walory, ale też wady. Komputery z drugiej ręki są na ogół sporo tańsze. Jednakże również słabszej jakości. Wybierając taki, nie mamy co liczyć, iż będzie on nam służył tak samo długo jak laptop kupiony ze sklepu. Co więcej może też być zwyczajnie nieco przestarzały. Bardzo możliwe więc, że po niedługim czasie używania będziemy go mieli odrobinę dość.

dysk twardy
Autor: EMC Corporation
Źródło: EMC Corporation
Będziemy poszukiwać sposobów na ulepszenie go czy też na przyspieszenie windows 7. Pewnie wpadniemy też na pomysł, by kupić niektóre części czy podzespoły i je wymienić na nowsze, a także lepsze modele. Pewnie da to jakieś efekty. Jednak czy takim sposobem nie wydamy koniec końców więcej gotówki aniżeli gdybyśmy od razu zakupili nowy komputer? Nie mówiąc już nawet o utracie czasu. Co więcej używany laptop (sprawdź naprawa laptopów gdynia) może mieć różne defekty, jakie odkryjemy dopiero potem. Może się okazać, że na jego dysku jest np. zainstalowany wirus flash player bądź iż po prostu za szybko się on przegrzewa .

Z nowym komputerem nie czekają nas tego typu niespodzianki.Jeżeli zatem nie wiemy, który komputer wybrać, czym się kierować, co powinno być dla nas w czasie podejmowania tej decyzji najważniejsze – dobrze prosić o radę kogoś bardziej doświadczonego. Nie musimy daleko szukać – niejednokrotnie dużą wiedzę pod tym względem mają młodzi ludzie. Syn znajomego może mieć celne uwagi, jakie bardzo nam pomogą zakupić sprzęt, z jakiego będziemy zadowoleni przez długie lata.