Nowoczesne sposoby likwidowania kuchennych odpadków organicznych

Odpadki organiczne są naturalnym, cały czas powtarzającym się i całkowicie niepożądanym efektem ubocznym w każdej kuchni. Stanowią one pokarm dla rozmaITych gryzoni, robaków, a dzięki szybko zachodzącym gnilnym procesom stają się przyczyną nieprzyjemnych zapachów a także pożywką dla bakterii.
Alternatywą dla składowania tychże odpadów w zasobnikach jest ich drobienie.

gospodarowanie odpadami
Autor: Arvid Rudling
Źródło: http://www.flickr.com
Laptop
Autor: Lindsey Turner
Źródło: http://www.flickr.com
Wepchnięte do zlewozmywaka odpady gastronomiczne zostają przemielone przez specjalny młynek zainstalowany pod zlewem. Pokruszone odrzutki wespół z wodą schodzą do kanalizacji. Umożliwia to ich usunięcie na etapie powstawania. Rozdrabniacze można stosować do drobienia takich odpadków jak: obierzyny ziemniaków, kawałeczki ryb, skorupki jaj, wyduszone cytryny a także pozostałe owoce, fusy po kawie oraz herbacie i pozostałe miękkie odpadki po potrawach. Więcej ciekawych wiadomości przeczytasz pod tym linkiem .
Przez młynek nie przejdą odpady zwierzęce takie jak kostki, chrząstki. Użycie młynka nie zmienia funkcjonalności zlewu. Możemy w dalszym ciągu robić to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni: myć talerze, wlewać wodę itd. Do każdej z tych czynności nie musimy włączać rozdrabniacza. Używanie rozdrabniaczy do odpadów organicznych niesie z sobą ciąg zalet. Jeżeli chcesz przeczytać więcej koniecznie sprawdź stronę odpadki odzwierzęce. Czas roboty w kuchni zostaje skrócony dzięki temu, iż odpadków możesz pozbywać się już w chwili ich powstawania czy w czasie zmywania naczyń. Dzięki używaniu rozdrabniaczy do odrzutów organicznych bezzwłocznie polepszają się warunki higieniczne w pomieszczeniu kuchennym.

Minimalizuje się ilość odpadków w pojemnikach, co znacznie ogranicza, a często nawet likwiduje ogniska powstawania zarazków, nieprzyjemnych zapachów a także pojawiania się gryzoni.