Nowoczesne sposoby dekorowania szyby

Szyba nie musi być tylko przejrzystym fragmentem szkła. Zwykłe przezroczyste szyby powoli odchodzą do lamusa. Coraz częściej są zamieniane na ozdobne naklejki na szybę. Są to różnego rodzaju motywy, którymi można przesłonić nawet całą szklaną powierzchnię. Szybę można również przyozdobić przy pomocy naklejki w pasującym kolorze, która nałożona na całe szkło, szczelnie osłoni środek pokoju. Nie musimy się martwić, o utratę światła w pomieszczeniu: we wnętrzu zostanie tyle samo światła jak po zawieszeniu jasnej firany.

Dodatkowo barwne kompozycje z brokatem, będą połyskiwały w świetle. Jeśli jednak przykrycie całej tafli szkła nie bardzo nam odpowiada, można także zdecydować się na przyozdobienie jej pojedynczymi fragmentami szablonu. Wtedy nie ograniczają dopływu światła do pomieszczenia.

Żaluzje drewniane
Autor: John Carmichael

Na rynku można nabyć nalepki z różnymi motywami. Niezmiennie popularne są motywy kwiatowe. Można je przykleić na szybę lub tylko wyciąć ich kontur na odpowiedniej foli, tak aby przez powycinane szczegóły świeciło w pokoju jasneświatło.

Naklejki te są przygotowane z bardzo cienkiej folii, dzięki czemu aplikacja sprawia wrażenie wykonanego na szybie. Świetnie nadają się do parterowych domów, okien – warto przejrzeć: okna adams – tarasowych.

Nomar
Źródło: Nomar.com.pl

Sporym wzięciem cieszą się naklejki żelowe. W dotyku bardzo miękkie, niezwykle barwne, spowodują ogromną uciechę każdemu dziecku. Popularne są naklejki o określonych tematach np. bombki choinki, sanki, łyżwy, koszyczki wielkanocne, kolorowe pisanki, baranki, które doskonale dopełnią świąteczną dekorację. Dodatkowo są bardzo łatwe w użyciu: nadają się do mycia, oraz naklejać wiele razy, są tak samo widoczne z obu stron szyby. Swobodnie się ściągają i nie zostawiają na oknie trwałych śladów.

Jeśli chcemy zamówić jakiś specjalny wzór lub rozmiar, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową np. reklama Tarnów, aby ukazała się spis agencji reklamowych, świadczących takie usługi. Przyozdabianie szyb podobną dekoracją jest estetyczne i pierwszorzędnie pasuje do nowoczesnych mieszkań.