Polecane w sieci procesory

Przy kupnie komputera albo laptopa wybranie najlepszego układu procesora będzie miało ogromne znaczenie podczas jego późniejszej pracy. Powinno porządnie się zastanowić, do czego sprzęt ma być wykorzystywany. Jeżeli ktoś będzie chciał więcej grać, to lepiej zainwestować w dobrą grafikę, ale jeśli komputer użytkowany będzie do realizacji dużej ilości obliczeń, to na procesorze nie powinno się oszczędzać.

Dwa nowe Phenomy BE
Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Dzisiaj na komputerowym rynku dominują dwie firmy, AMD i Intel. Ich wyścig cały czas trwa, każdy z pomysłów natychmiast jest kopiowany przez konkurencję. Mimo tego, że każdy producent wykorzystuje własne rozwiązania, to proponowane przez nich procesory cechują się kompatybilnością ze sobą i potrafią obsługiwać wszystkie bez wyjątku aplikacje i gry.

Z tego też powodu nie ma znaczenia, czy w komputerze będzie Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core 3,2Ghz S-AM3 BOX (HDZ955FBGIBOX), albo czy najnowszy laptop asus rog pl ma Procesor Intel Core i5-4570 320 GHz 6MB L3 LGA1150 (BX80646I54570 928636). W obu tych przypadkach można będzie na zakupionym komputerze uruchomić każdy pogram, który będzie działać bez żadnych problemów.

Nie ma również znaczenia, czy będzie używany komputer pogotowie komputerowe gdańsk stacjonarny, czy notebook. W przenośnym sprzęcie również znajdziemy oba rodzaje procesorów, z tym że przeważnie mają one nieco inne możliwości niż w komputerach stacjonarnych. Są bardziej energooszczędne, z tego powodu że w przenośnych urządzeniach trzeba energię bardziej oszczędzać. Z tego więc powodu komputer stacjonarny posiadający Procesor Intel i5-4430 3.00GHz 6MB BOX (BX80646I54430) (na stronie Ceneo) będzie zużywał znacznie więcej energii niż jego odpowiednik w mobilnych sprzętach. W przypadku AMD sprawa wygląda podobnie, tu także AMD zamontowany w stacjach roboczych będzie miał inny zestaw parametrów niż jego odpowiedniki w laptopach. Obecnie można zauważyć trend w stronę coraz dłuższych czasów pracy na akumulatorach. Dlatego producenci decydują się często na instalowanie nieco słabszych, ale energooszczędnych końcu w miejsce ostatnich, lecz zużywających mnóstwo energii nowinek. Przy obecnym postępie w technologii różnice nie powinny być zauważalne podczas normalnego użytkowania.