Nowoczesne metody leczenia zębów

W dzisiejszych czasach, dbanie o wspaniały uśmiech to sama przyjemność. Mamy nie tylko ogromny wybór płynów, past oraz szczoteczek do zębów, ale również coraz bardziej innowacyjne sposoby leczenia i upiększania zębów. W związku z czym, poszukujemy nie tylko podstawowej opieki lekarskiej z powodu uprzykrzającego życie bólu zęba. Nie boimy się również korzystać z nowoczesnych urządzeń, zdecydowanie podnoszących jakoś przeprowadzanych zabiegów. I choć często koszty leczenia są wysokie, postrzegamy je jako dobrą inwestycję w swoje zdrowie. Jakie godne uwagi metody leczenia i upiększania zębów oferują lekarze dentyści w gabinetach stomatologicznych?

Leczenie kanałowe mikroskopowe

stomatolog
Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com
Kanałowe leczenie – kliknij – zęba zazwyczaj wiązało się z bólem, wieloma wizytami u stomatologa i czekaniem, aż ząb się odpowiednio „zatruje”. Dopiero gdy ząb był martwy, specjalista miał możliwość by usunąć zmienioną zapalnie miazgę, zgorzel czy bakterie. Koniec z nieprzyjemnymi wspomnieniami. W dzisiejszych czasach kanałowe leczenie zęba (atomrtg.pl/) podczas jednej wizyty to niemal standard. Dzięki użyciu mikroskopów stomatologicznych, lekarz może pozbyć się bakterii z kanałów korzeniowych, zamknąć je, a na koniec odbudować ubytek. Naturalnie zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu.

Może Cię również zainteresować – leczenie kanałowe mikroskopowe cena

Borowanie?

stomatolog
Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
To, czego najbardziej boimy się podczas wizyty, to „borowanie” zęba. Często już sam dźwięk donośnie pracującego wiertła budzi w nas paniczny lęk. W dzisiejszej stomatologii możliwe jest usuwanie zmian próchnicowych przy użyciu lasera, który pozwala lekarzowi dokładnie wyczyścić zmiany próchnicowe. Wszystko pozbawione „efektów dźwiękowych” i wibracji.

Zobacz również: stomatolog

Kiedy uzębienie mamy kompletne, jednak diastema czy nierówności szkliwa powodują nasze złe samopoczucie stomatolog może założyć nam licówki. Są to płatki porcelany, bardzo cienkie, mocowane na zęby. Ponieważ są wykonane z bardzo twardego materiału, możemy je nosić nawet 15 lat. W gabinetach pojawiły się też tzw. chipsy, czyli licówki, które nakładane są bez konieczności naruszania zęba. Z ich pomocą, można zmienić odcień i udoskonalić długość i szerokość zęba.