Nowe mieszkanie – nie ciągle wszystko da się załatwić szybko, na ogół trzeba się uzbroić w cierpliwość

Jeżeli decydujemy się na sprawunek własnego mieszkania, to z niecierpliwością spoglądamy na to, co dzieje się na placu budowy. Każda cegła, każdy wyższy poziom bardzo nas raduje, a jeżeli dochodzi do wykańczania wnętrza oraz nie dostrzegamy, co się tam wydarza, rozpoczynamy się coraz mocniej denerwować. Mimo wszystko prawda jest taka, że nawet wtenczas gdy robotnicy oczyszczą już teren budowy, to i tak musi jeszcze minąć troszeczkę dni, nim będziemy mieli szanse dostać klucze od własnego wyśnionego mieszkania oraz przejść do jego wykańczania w taki sposób, jak to sobie ciągle zakładaliśmy.

Odbiór mieszkania od dewelopera ma poszczególne etapy

mieszkanie
Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com
W chwili gdy pracownicy odjadą z budowy, deweloper musi zorganizować wiele pism i zezwoleń. Powinien spotkać się z mnóstwem ludzi, by pokazać im, że wszystko zrobił dokładnie tak jak należy, a co się z tym wiąże, że konkretny budynek nadaje się do zaludnienia oraz będzie zupełnie bezpieczny.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło a odkryjesz tam interesujące informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

W chwili jeżeli te wszystkie formalności będą załatwione, jeżeli wszystkie podpisy zostaną złożone, nasza cierpliwość będzie miała szanse być wynagrodzona. Wtenczas deweloper umówi się z nami i zaprosi nas po odebranie kluczy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj – ta witryna trawy do ogrodu również na pewno wpadnie Ci w oko.

Mimo wszystko powinniśmy wiedzieć, iż odbiór mieszkania od dewelopera również troszeczkę potrwa, bo najpierw będziemy chcieli podpisać dużo pism, że wszystko się zgadza, potem będziemy musieli iść obejrzeć mieszkanie, by sprawdzić, czy nie mamy do niego żadnych zastrzeżeń (oferta odbioru mieszkania Jakuba Łygana). Kiedy to wszystko będzie potwierdzone i przejrzane, w końcu będziemy mieli szanse zainkasować klucze, a co się z tym łączy, będziemy mogli oficjalnie wprowadzić się do własnego mieszkania.

Wszystkie sprawy prawne muszą być załatwione

mieszkanie
Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Całe to zachowanie jest niesamowicie ważne ze względów prawnych, chodzi o to, aby deweloper posiadał na piśmie, że nie było najmniejszych większych uchybień w momencie, gdy zdawał nam mieszkanie. Oczywiście jeśli w czasie urządzania wnętrza dostrzeżemy jakieś mniejsze nieprawidłowości, to zawsze możemy je do niego zgłosić, a on w ramach gwarancji wykona ich naprawy, nie mniej należy powiedzieć, iż te największe uchybienia ciągle są nagle zamieszczane na piśmie.

To wcale nie trwa tak długo

Jeśli czekamy na odbiór mieszkania, to zdaje nam się, iż to wszystko trwa niesamowicie długo. Mimo wszystko jak się okazuje, przy ilości dokumentów i rzeczy do sprawdzenia, wszystko to przebiega dosyć prędko oraz sprawnie. A musi to być zrobione, by w razie czego nie było żadnych trudów z przeprowadzeniem napraw, które są objęte gwarancją- sprawdź ofertę Pana Jakub Łygan.