Normy IP jak też komórki, jakie je spełniają

telefony , przejmując kardynalne funkcje coraz to większej liczby urządzeń, towarzyszą nam na co dzień również w sytuacjach, które mogą mieć oddziaływanie na sprawne działanie smartfona.

Dlatego wytwórcy starają się w taki sposób skonstruować własny sprzęt, by okoliczności zewnętrzne miały nań jak najmniejszy wpływ.
netbooki
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
szyba
Autor: Franke
Piękne, lekkie, lecz z drugiej strony bardzo podatne na działanie zewnętrznych czynników – taka jest zdecydowana większość nowoczesnych smartfonów . Czy jednak skazani jesteśmy na ponadplanowe obudowy, lub pogodzenie się z tym, że każda troszeczkę bardziej ekstremalna wyprawa może zakończyć się całkowITym zniszczeniem smartfona? Obok owych wszelkich cudów wzornictwa, obudów tak cienkich, że telefon możemy naginać bądź nawet złamać w rękach, równocześnie rozwija się z pewnością mniejszy, jednak wciąż żywy rynek smartfonów do „zadań specjalnych”.

Nie ma co czekać, takie niezwykłe okazje trzeba koniecznie wykorzystać, zatem nie wahaj się i po prostu sprawdź kompletną ofertę.

Nie są to modele jedynie dla budowlańców czy globtroterów. To także rynsztunek dla tych, którzy lubią wrzucać telefon luzem do torby. Telefon IP 67 jest też dla tych, jacy systematycznie upuszczają smartfon na posadzkę, a czasami zleci im przy tym w jakieś błoto, bądź wytarza się w piasku.

I w finalnie dla tych, dla których smartfon jest narzędziem, a nie dekoracją lub celem i zwyczajnie nie chcą się o niego troskać telefon ip68. No, względnie jest jeszcze dla tych, jacy potrzebują po prostu wyglądać na globtrotera.

W końcu wyciągając telefon IP 68 nawet na świeżo wyłożonym deptaku w środku miasta, od razu prezentujemy się tak, jak gdybyśmy ledwo co wyłonili się z buszu. Do oceny poziomu ochrony używa się standardów IP.