Niszczenie tajnych dokumentów księgowych

Każda firma produkuje bardzo dużo różnego typu papierów. Pod nazwą „papiery” znajdują się: umowy, tajne informacje – spisane w czasie ważnych badań, raporty z eksperymentów, dane osobowe na wszelakich formularzach, dane finansowe itp.. Zależnie od rodzaju konkretnej działalności każda firma posiada mnóstwo dokumentów, które często nie są jej już niezbędna. Jednak nie da się ot tak dokumentów , które zawierają istotne dane wyrzucić na śmietnik.

firmowe dokumenty
Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

We wszystkich przedsiębiorstwach są niszczarki, ale likwidują one tylko dokumenty (http://www.destroy.pl/oferta/brakowanie-dokumentow/), które na bieżąco przestają być potrzebne. Tak, więc jeśli chodzi o niszczenie dokumentów (www.happytree.com.pl/), to należy zaprosić do współpracy profesjonalną firmę. Jest wiele firm, szczególnie w dużych miejscowościach, które zajmują się fachowo likwidacją dokumentów. Jeśli my sami chcemy stać się wiarygodną firmą, to powinniśmy skorzystać z usług profesjonalistów. Profesjonalna utylizacja dokumentów pozwala nam dochować obietnicy , którą składamy klientom, że istotne informacje będą niejawne. Wszystkie banki również nie mogą zapominać o właściwej utylizacji dokumentów, bo wiadomości dotyczące finansów ich klientów też powinny pozostać tajne.

Zobacz również – Destroy & Recycling

Zniszczenie dokumentów księgowych
Każdy z nas porwał jakiś dokument na kawałki i wrzucił to do śmieci. Jest małe prawdopodobieństwo, żeby ktoś z tych śmieci te kartki wyjął i poskładał w sensowną całość, a potem w jakiś sposób wykorzystał. Jednak, kiedy jesteśmy księgowymi musimy mieć ład w papierach.

zniszczone dokumenty
Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com

A kiedy jakieś dokumenty powinny zostać zniszczone, to powinno się to dziać według konkretnych reguł – kliknij tutaj. Co ważne dokumenty księgowe powinny przez pewien czas być w firmie, nie możemy ich po kilku tygodniach po prostu zniszczyć. A wszystko na temat przechowywania dokumentów zostało zapisane w ustawie. Są tam też zapisane informacje, jeśli chodzi o niszczenie dokumentów księgowych. Tak, więc nie możemy ich po prostu wyrzucać do zwykłego kosza na makulaturę. Nikt również nie będzie przedzierał na malutkie kawałki setek dokumentów, ani nie będzie ich niszczył w biurowej niszczarce. Musimy do tego wynająć profesjonalną firmę, z którą podpiszemy umowę i ta zniszczy wszystkie niepotrzebne już dokumenty.