Niezbędne maszyny do grawerowania i wycinania

Jeżeli weźmiemy do ręki pierwszy lepszy przedmiot albo opakowanie po nim znajdziemy zapewne mnóstwo swoistych oznaczeń. Są to zarówno znaki określające markę, kody kreskowe oraz różne zabezpieczenia. Wszystkie tego typu symbole oznaczają niepowtarzalność tego przedmiotu. Na każdej hali produkcyjnej znajduje się narzędzie, które pozwoli takie oznaczenia wykonywać. W zależności od rozmiarów produktu albo rodzaju powierzchni mamy różnorodne rozwiązania.


 

drukarki etykiet
Źródło: www.eti-go.pl
Do tworzenia oznaczeń na dużych i płaskich powierzchniach odpowiedni jest ploter laserowy. Te maszyny (sprawdź maszyny budowlane opole) umożliwiają jednocześnie na wytwarzanie napisów na materiale, grawerów oraz na wycinanie wymyślnych kształtów. Ze względu na zastosowanie wiązki laserowej charakteryzują się bardzo dużą precyzją wykonania oraz wysoką efektywnością pracy. W większości przypadków plotery laserowe działają na obróbkę materiałów drewnianych,plastikowych, plexi i tworzyw sztucznych a także znakowania powierzchni metali.
 
Innym rozwiązaniem jest znakowarka galwo. Niewielkie rozmiary zezwalają na wykorzystanie jej w zdecydowanej większości linii produkcyjnych. Zapewniają bardzo wysoką klasę wykonania do kilkuset znaków na sekundę. Wraz z zastosowaniem specjalistycznego oprogramowania możemy wykonać zarówno grafikę wektorową jak i rastrową. Także prostota instalacji oraz niewymagająca obsługi praca wpływają na zmniejszenie kosztów produkcyjnych i zwiększenie wydajności. Znakowarka galwo wspiera obróbkę większości powierzchni niemetalowych jak plastik, ceramika, powierzchnie szklane, drewno, skóra i inne.
 
Fiber laser to najnowsza technika dostępna na rynku, która pozwala na precyzyjne cięcie i grawerowanie powierzchni (tu oferta na fiber laser). Laser światłowodowy jest bardziej dokładny i niezawodny od starszych metod. Złożony jest z bezpiecznych, bezawaryjnych części toteż gwarantuje długą i ciągłą pracę maszyny.

Wejdź na ten odnośnik i zobacz tam uwagi na nasz temat. Jeżeli wynikną jakiekolwiek niejasności, to szybko Ci na nie odpiszemy.

Poprzez zastosowanie nowej technologii wiązka lasera jest aż dziesięć razy mniejsza niż w przypadku typowych laserów, co pozwala na tworzenie o wiele bardziej wymyślnych wzorów. W konfrontacji ze starszymi rozwiązaniami posiada również mniejszy pobór energii i większą prędkość cięcia. Jednakże wszystkie te cechy mają odzwierciedlenie w koszcie zakupu maszyny.