Niezbędne Dodatki do smartfon’ów

Jedną z najlepszych rzeczy w nowoczesnych komórkach, że można na nie ściągać wiele różnego oprogramowania. W minionej epoce urządzeń mobilnych (czyli mniej więcej siedem lat temu) aparaty miały wyłącznie pewien zestaw programów, zamieszczonych przez wytwórcę. Tylko nieliczne modele pozwalały na instalowanie aplikacji z innych miejsc. Rewolucja narodziła się razem z pojawieniem się pierwszych smartfonów – czyli praktycnzie małych komputerków.

Sprawa instalacji apek jest zmienna w różnych systemach operacyjnych. Znane są takie, które zapewniają człowiekowi sporą wolność. Są też te, które są totalnie zamknięte. Tutaj najlepszym przykładem są smartfony markiApple. Programy na urządzania mobilne Apple da się pobrać jedynie z autoryzowanego portalu marki. Taka decyzja firmy wykazuje mocną zaletę – dzięki temu iPhony są świetnie zabezpieczone przed wirusami. Po drugiej stronie barykady działa otwarty OS Android, bazujący na Linuksie. Dziś funkcjonuje on na sporej większości telefonów mobilnych. Android odznacza się zupełną otwartością, co sprawia, że staje się dobrym celem dla hakerów. Wg analiz rozmaitych firm włamy na komórki z Androidem to dziewięćdziesiąt procent wszystkich ataków na smartfony na świecie.

Autor: HTC Corporation

By zobaczyć, jakiego rodzaju dodatki są dostępne dla telefonów marki Apple, do okienka wyszukiwania wstaw frazę „akcesoria iPhone 5” (przykładowy wynik: ). W haśle możesz oczywiście zmienić numer modelu na taki, który aktualnie posiadasz. Pamiętaj, że pewność prawidłowego działania dodatków do smartfona Apple dostajesz tylko, gdy zamawiasz je w oficjalnym sklepie. Nieco inaczej jest w kwestii innych firm telefonów komórkowych – dobre etui Samsung zakupisz też w nieautoryzowanym sklepie z sprzętem – .