Niezaprzeczalna rewolucja w utrwalaniu momentów! Dzięki dronom możemy bez żadnego wysiłku kręcić sceny z powietrza!

Fotografia należy do dziedzin życia, które w trakcie ostatniego stulecia odnotowały największe zmiany. W zasadzie nie trzeba nawet cofać się aż tak daleko, by skalę przemian móc nazwać rewolucją. Jeszcze przed dwudziestu laty temu na wakacje wyjeżdżaliśmy z czarnym plastikowym aparatem i kilkoma rolkami kliszy w plecaku wyposażeni w czarny plastikowy aparat i jedną lub dwie rolki kliszy. W związku z ograniczoną ilością klatek na filmie zdjęcia robione były tylko w wyjątkowych chwilach, a każdą nową fotografię musiała poprzedzić chwilka refleksji: ile dni urlopu i ile wolnych kadrów pozostało?
Kiedy na rynek zaczęły szturmować aparaty cyfrowe wydawało się, że nic lepszego nie może nas już zaskoczyć. W jednej chwili zniknęły problemy z ograniczoną ilością klatek, prześwietlonymi filmami, chybionymi ujęciami, długim czekaniem na wywołanie filmu itd. Prawdziwą bombą okazały się także montowane w aparatach cyfrowych kamerki. Nagle każdy mógł zacząć utrwalać niepowtarzalne chwile, co do tej pory wymagało skorzystania z usług profesjonalnego kamerzysty lub pożyczenia drogiego sprzętu. Od momentu pojawienia się w sprzedaży pierwszych aparatów cyfrowych upłynęło już kilkanaście lat, w trakcie których firmy produkujące kamery i akcesoria fotograficzne zdecydowanie nie próżnowały. Dzięki nowoczesnym wynalazkom możliwe jest dziś m.in. bezproblemowe filmowanie z powietrza (koniecznie zobacz na ).
Wynalazkiem, który bezsprzecznie namieszał w świecie filmu i fotografii, jest oczywiście dron, czyli bezzałogowy aparat latający, wyposażony w kamerę i sterowany za pomocą kontrolera.

filmowanie z powietrza
Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com

Drony mogą być stosowane w celach militarnych i cywilnych. Dziś w sprzedaży znajdziemy wiele dronów przeznaczonych do zabawy, rekreacji czy profesjonalnego kręcenia ujęć z powietrza.

Jednym z najchętniej kupowanych modeli jest z pewnością dron Phantom 4 firmy DJI, która uchodzi za eksperta w produkcji tego rodzaju urządzeń. Dron ten ma rewelacyjne parametry techniczne i dobrą cenę, nie powinna zatem dziwić jego wielka popularność.