Nieodpłatna pomoc w prowadzeniu własnej firmy dostępna w Internecie – kilka porad, jak jej szukać.

Prowadząc działalność, zwłaszcza małą, co jakiś czas mamy do czynienia z zagadnieniami, z jakimi do tej pory nie mieliśmy do czynienia, lub też było to jakiś czas temu i musimy uaktualnić wiadomości w danym aspekcie. Nierzadko też chcemy sobie ułatwić działanie.

Ten tekst ma za zadanie nauczyć jak skorzystać z tego, co oferuje Internet, nieraz całkowicie za darmo.
Na początek o ułatwieniu, bez którego dzisiaj trudno funkcjonować, czyli o wynalazku o nazwie ifaktura. Przy pomocy elektronicznego obiegu faktur oszczędzamy czas, powierzchnię poświęcone na przechowywanie papierów. Ifaktura to też niewysokie koszty wystawienia i przesłania dokumentu.

faktury
Autor: Savoir-faire Linux
Źródło: http://www.flickr.com

Również otrzymując fakturę dla siebie na jakiś zakup do firmy będziemy mieć do niej szybszy dostęp w razie potrzeby sprawdzenia czegoś w jej treści, kiedy będzie ona w naszym laptopie, niż gdy będzie gdzieś w segregatorze u księgowej. Dostępnych jest dużo programów, w jakich może zostać wystawiona ifaktura, znajdziecie pośród nich także darmowe (wFirma). Kolejny wątek to rozliczenia w związku z zatrudnianiem pracowników. Nie idzie tutaj tylko o pensje. Przykład pierwszy z brzegu – pracownik podróżuje własnym autem służbowo.

W jaki sposób najprościej obliczyć wysokość kosztów, jakie mogą zostać zwrócone za używanie prywatnego samochodu w pracy? Za pomocą dostępnych w sieci kalkulatorów. Kalkulator ryczałt samochodowy jest bardzo prosty i szybki w obsłudze. (wFirma) Wpisujemy typ auta, czyli czy ma silnik o objętości do 900 cm3 czy powyżej 900 cm3 lub typ pojazdu: motorower, motocykl. Potem podajemy miesięczny limit kilometrów ustalony wcześniej oraz liczbę dni nieobecności w pracy i dostaniemy gotową kwotę jaką stanowi ryczałt samochodowy.Gotowy kalkulator (zobacz kalkulator wypłat) przyda się też w wypadku, jeżeli chodzi na przykład o dodatkowy urlop macierzyński.

praca przy komputerze
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowy urlop macierzyński to przywilej, jaki ulega ciągłym modyfikacjom prawnym, a w niewielkich firmach możemy mieć z nim do czynienia czasem tylko raz na jakiś czas. Jak pomoże nam kalkulator? Podajemy indywidualne dane czyli ilość urodzonych dzieci, datę narodzin i otrzymujemy gotowy rezultat zawierający daty i z uwzględnieniem rozbicia na Urlop macierzyński lub na warunkach urlopu macierzyńskiego oraz Urlop – https://www.eccoholiday.com/region/hiszpania/majorka/ – rodzicielski (wFirma). Przy każdym naturalnie podana jest dodatkowo ilość tygodni trwania urlopu.

Mamy nadzieję, iż nasz krótki artykuł zachęci was do poszukiwania pomocy w prowadzeniu własnego biznesu w Internecie.