Nie chcesz czekać w długiej kolejce podczas rozliczania PIT-u w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z elektronicznej deklaracji

Gdy nadchodzi termin złożenia deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego tworzą się na miejscu ogromne kolejki, gdyż najczęściej odkładamy ten obowiązek na ostatnią chwilę. Jesteśmy w stanie jednakowoż uniknąć tej nieprzyjemności, jak zdecydujemy się skorzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Pozwala on na automatyczne sporządzenie formularza PIT i wyliczenie podatku, a także jego wysłanie bez konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego.

rozliczanie pitów online
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba jednakże koniecznie pamiętać o tym, ażeby program do wysyłania deklaracji był zatwierdzony przez Ministerstwo Finansów. Jeśli tak istotnie będzie, w takiej sytuacji otrzymamy po chwili od wysłania e-deklaracji odpowiednie potwierdzenie UPO, które pozwoli nam uzyskać gwarancje, iż faktycznie nasza deklaracja została doręczona do urzędu.

Intryguje Cię kwestia omawiana w tym wpisie? Poznaj ponadto także inne podobne posty – zwyczajnie wejdź tutaj (http://kompleksmedia.pl/instalacje-zbiorcze,c209.html).

Może się jednakże okazać, iż zamiast potwierdzenia otrzymamy niestety informacje o błędzie. Często znaczy to, iż popełniliśmy jakiś błąd przy wypełnianiu formularza, lub też zapomnieliśmy wpisać kwoty lub niepoprawnie wpisaliśmy weryfikacyjną kwotę dochodu uzyskanego w zeszłorocznym rozliczeniu.

Jeżeli ubiegłego roku jednakże nie mieliśmy obowiązku rozliczania się z US, wtedy w wyznaczoną rubrykę wpisujemy liczbę zero. W przypadku kiedy nie jesteśmy pewni, czy powinniśmy wypełnić formularz PIT 36, PIT 37, czy jeszcze jakiś odmienny, można skorzystać wtedy z wbudowanego w system e-deklaracje podręcznika. Dzięki temu z pewnością poprawnie się rozliczymy i zażegnamy ryzyko narażenia się na konsekwencje karno-skarbowe.

System elektronicznych deklaracji PIT 2014 – nam ponadto przekazanie 1 procenta na dowolnie przez nas wybrany cel. By tego dokonać trzeba wybrać jedną z organizacji pożytku publicznego, która jest zobligowana do obierania jednego procenta naszego podatku. Jeśli zdecydujemy się wysłać deklarację znacznie wcześniej, aniżeli z końcem kwietnia, będziemy mogli wtedy liczyć na szybszy zwrot ewentualnej nadpłaty podatku dochodowego.

Jeśli chcesz zobaczyć dodatkowe wiadomości utrzymane w takiej tematyce, zobacz link na stronie. W tamtym miejscu też odnajdziesz coś ciekawego dla siebie!

W takim przypadku należną kwotę dostaniemy na wskazany przez nasz wcześniej rachunek bankowy lub zostanie nam do nas przesłana przez usługi poczty polskiej. W tej drugiej sytuacji od wartości należnego podatku zostanie jednak odliczona opłata za wysłanie przesyłki poleconej, jaka wynosić będzie pięć złotych. Tak czy inaczej korzystnie dokonać rozliczenia PIT możliwie jak najszybciej, aby tym samym mieć tę powinność już z głowy i nie musieć czekać zbyt długo na wszelkie ulgi oraz zwrot podatku.