Negatywy i zalety egzystencji w dużych i małych miastach

Wiele osób wyprowadza się na skraj miasta. Ci, co jeszcze niedawno z niechęcią patrzyli na wieś aktualnie stawiają w takich miejscach domy. Ci, co wynosili miasta na piedestał mówiąc, że nie mogą sobie wyobrazić życia w mniejszym ośrodku miejskim (nie mówiąc już o wiosce) dzisiaj narzekają na nieokiełznany miejski hałas, za to cenią sobie prowincjonalną głuszę i skromność, brak nadmiernego pośpiechu i czyste powietrze. Prezentuje się to tak, jakbyśmy za młodu potrzebowali większego miasta do zabawy i zużytkowania energii na imprezy, a teraz, gdy stajemy się trzydziesto,- czterdziestolatkami wymagamy stabilizacji w jakimś spokojnym miejscu.

tonery
Autor: unicron1bot
Źródło: http://www.flickr.com
Coś w tym jest, tym bardziej, że takie same tendencje można dostrzec w innych dziedzinach naszego życia: stabilny związek i stała praca. Co do pierwszego z wymienionych, to zależy, ponieważ niektórzy szukają przez całe życie i nie znajdują, mają romanse, krótsze, dłuższe związki, jednakowoż nigdy to nie jest coś w stylu „na zawsze”. Z pracą jest jeszcze bardziej specyficznie, gdyż dzisiaj rynek pracy dla młodych ludzi jest dość nieprzystępny, powszechne są umowy o dzieło czy umowy zlecenie, które nie dają nic, żadnego zabezpieczenia na teraźniejszość, a tym bardziej na przyszłość.

drukarka
Autor: John Loo
Źródło: http://www.flickr.com

Powiedzmy jednakowoż, iż mamy człowieka spełnionego, w stabilnym związku, który jednocześnie posiada zatrudnienie, którą lubi. Jeśli naprawdę wyprowadza się z wielkiego miasta to na tyle blisko, ażeby być w stanie dojeżdżać do swojego miejsca pracy. Nie warto tu się rozpisywać o trasie do przejechania, bo to często nawet nie o te kilometry chodzi, lecz o jakość dojazdu.darmowe wejście wina słoweńskiePrzykładowo, kto ma lepiej? Człowiek, który ma sześćdziesiąt kilometrów, ale ekspresówką, czy inny, który robi tylko trzydzieści, lecz po drodze gdzie jest pełno dziur, przez wioski? Odpowiedź jest raczej oczywista. Niektórzy mają dobrze, ponieważ pracują zdalnie, tak więc oni są w lepszej sytuacji.
Opracował

No ale wielkie miasto jest potrzebne, by coś zrealizować. Przykładowo potrzebujemy skup (Antyki i Starocie – skup srebra warszawa) tonerów wrocław, tak więc jedziemy do tego miasta, ponieważ u nas na wiosce raczej nie otrzymamy takiego modelu, jaki potrzebujemy. Musimy załatwić sprawę w Urzędzie Wojewódzkim, musimy znów udać się do miasta, sklep specjalistyczny w Krakowie, jedziemy do Krakowa, i tym podobne. Wyprowadzka więc z miasta i owszem, lecz nie jest to takie gładkie i bezbolesne, jak się niektórym wydaje.