Co zyskujemy przez dostęp do internetu? Jakiego rodzaju informacje możemy tam znaleźć? Które są niezbędne?

W sieci możemy znaleźć naprawdę całą masę informacji. Z pewnością nie będzie przesadą stwierdzenie, iż znajduje się tam wszystko o czym możemy sobie jedynie pomarzyć. Zdecydowanie więc jak chcemy coś kupić, to włączamy komputer i wyszukujemy najlepszą ofertę. Do tego też gdy potrzebujemy konkretnej informacji, to wpisujemy w wyszukiwarce internetowej interesujące nas frazy. W ten sposób możemy szybko przyswoić jakąś wiedzę, tym bardziej, iż wiele zagadnień potrzebujemy “na teraz”, w związku z tym nie ma chwili do stracenia.

Continue reading “Co zyskujemy przez dostęp do internetu? Jakiego rodzaju informacje możemy tam znaleźć? Które są niezbędne?” »

Dzisiaj posiadamy duże możliwości uzyskiwania informacji. Wskazuje na to chociażby zjawisko Big Data

Wszystko na to wskazuje, iż przyszłość jest w rękach statystyki. Na sam przód wysuwa sie Big Data, są to całe masy informacji o dużej pojemności, zmienności i określonej wartości. Cel uzyskiwania dojścia do tych danych oraz wykorzystywanie ich, jest dosyć jasny – ma to wspierać procesy decyzyjne. Przez to można poznawać nowe zjawiska, a także ulepszać procesy.

Continue reading “Dzisiaj posiadamy duże możliwości uzyskiwania informacji. Wskazuje na to chociażby zjawisko Big Data” »

Co trzeba wiedzieć o stalowych profilach?

Ostatnio bardzo powszechne stały się budowle z płyt gipsowo-kartonowych. Jest to niedroga i prosta metoda budowania ścian w budynkach czy obniżania stropu. Takie tworzywa można małym kosztem kształtować w dowolny sposób, bez użycia specjalistycznych przyrządów, przycinając je do wymaganych rozmiarów i form.

Continue reading “Co trzeba wiedzieć o stalowych profilach?” »

Zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza, TAX FREE i kalkulator odsetek ZUS – co należałoby wiedzieć

Kobiety, które prowadzą własną aktywność gospodarczą, posiadają zupełne prawo do otrzymywania zasiłku macierzyńskiego. Niemniej jednak należałoby wiedzieć, iż wysokość zasiłku jest zależna nie od profitów z działalności gospodarczej, lecz od płaconych składek. W Sieci zdołamy w dzisiejszych czasach odszukać sporo ważkich informacji dotyczących tematu zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza, w szczególności w rozmaitych źródłach czytujemy, że konieczne jest płacenie składki na ubezpieczenie chorobowe, gdyż od tego naturalnie zależy wielkość takiego zasiłku. Analogicznie, im wyższe składki na ubezpieczenie chorobowe, tym większy zasiłek dostaniemy.

Continue reading “Zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza, TAX FREE i kalkulator odsetek ZUS – co należałoby wiedzieć” »

Czym jest elektroniczny system obiegu dokumentów oraz jakie są jego różnorodne wartości?

Elektroniczny system obiegu dokumentów, to znaczy hrm system, jest współcześnie ogromnie wielkim uproszczeniem dla każdej firmy, albowiem jest to proces łatwy, sprawny i wydajny, który pozwala na obfitą oszczędność czasu i także na wielkie uproszczenie pracy.

Continue reading “Czym jest elektroniczny system obiegu dokumentów oraz jakie są jego różnorodne wartości?” »